استان ها print
طرح پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس اجرا می شود
مهر
0 comment   9 visibility
پنجشنبه 20 مهر 1396 ساعت 10:08
چکیده مطلب
ارومیه - مدیرکل دفتر مراقبت آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: در ٤٠ هزار مدرسه کشور کارگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با رویکرد جامعه محور در سطح مدرسه اجرا می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، نادر منصورکیایی صبح پنجشنبه در دومین روز از در کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی با رویکرد جامعه محور اظهارداشت: در سال تحصیلی جدید راهنمای پیشگیری اولیه از رفتار های پرخطر در اختیار معلمان مدارس کشور قرار گرفته است.
وی ادامه داد: در سال تحصیلی جدید راهنمای پیشگیری اولیه از رفتار های پرخطر در اختیار معلمان مدارس کشور قرار گرفته است و معلمان نیز در قالب این کتاب ها آموزش های لازم را فراگرفته و برای استاندارد سازی رسالت پیشگیری اقدام می کنند.
کیایی افزود: گسترش نهضت فرهنگی و اجتماعی پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانش آموزان در کشور یکی از اهداف این اداره کل می باشد و جشنواره جوان  سالم نیز در همین راستا در کشور برگزار می شود که در سال تحصیلی جدید هفتمین دوره این جشنواره برگزار خواهد شد.
وی استقرار نظام مراقبت اجتماعی از دانش آموزان و همگانی کردن این رسالت خطیر را از دیگر برنامه های آموزش و پرورش در این حوزه دانست و ادامه داد: برنامه مددکاری اجتماعی نیز در سطح مدارس کشور دنبال می شود که بیش از ده کارگاه آموزشی کشوری در این زمینه برگزار شده است.
مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: ۵۶۶ هزار معلم در زمینه رفتارهای پر خطر از جمله اعتیا ، امسال آموزشهای لازم را دریافت می کنند.
وی با بیان اینکه باید ضمن توجه به توانمند سازی دانش آموزان توجه ویژه ای برای دانش آموزان در معرض خطر و آسیب دیده داشته باشیم بیان کرد: تمامی ذی نفعان مدرسه باید در فرآیند پیشگیری مشارکت کنند و برای این منظور تدوین برنامه سالانه ضروریست.
کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی با رویکرد جامعه محور با حضور روسای ادارات مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی کشور و کارشناسان وزارت آموزش و پرورش در سالن امام علی (ع) ارومیه در حال برگزاری است.
این کارگاه آموزشی به مدت سه روز در ارومیه برگزار می شود.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.