استان ها print
یخبندان در بام ایران آغاز شد/ دمای هوا به منفی ۲ درجه رسید
مهر
0 comment   7 visibility
پنجشنبه 20 مهر 1396 ساعت 15:19
چکیده مطلب
شهرکرد- افت بی سابقه دمای هوا در چهارمحال و بختیاری مردم را غافلگیر کرده و سرمازدگی محصولات کشاورزی در برخی نقاط گزارش شده است.
خبرگزاری مهر - گروه استان ها: کاهش دما در استان چهارمحال و بختیاری از اواخر شهریور ماه در استان چهارمحال و بختیاری آغاز شده است و روز به روز بر سردی هوا در این استان افزوده می شود.
هم اکنون دما در بسیاری از نقاط این استان به کمتر از پنج درجه سانتی گراد رسیده است به طوری که دمای هوا در شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری به منفی دو درجه رسیده است.
سردی غیر منتظره در مهرماه مردم استان چهارمحال و بختیاری را غافلگیر کرد، به طوری سردی شدید دمای هوا در این استان بسیاری از مردم را در شب گذشته از خواب بیدار کرده است. وسایل گرمایش مانند بخاری ها توسط مردم در خانه ها در حال نصب است و آپارتمان نشین ها نیز پکیج ها را روشن کرده اند.
دمای هوای چهارمحال و بختیاری در برخی نقاط منفی شده است
مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: دمای هوای چهارمحال و بختیاری در برخی نقاط منفی شده است.
شاهرخ پارسا با اشاره به اینکه دمای هوای چهارمحال و بختیاری افت شدیدی داشته است، اظهار داشت: دمای هوا در این استان به زیر صفر رفته است.
وی با اشاره به اینکه هوا در شهرکرد طی روز های آینده سردتر می شود، اظهار داشت: دمای فعلی شهرکرد در حال حاضر منفی دو درجه سانتی گراد است.
مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: دما در اکثر نقاط چهارمحال و بختیاری افت شدید داشته است.
روند کاهش نسبی دمای هوا تا دو روز آینده ادامه دارد
وی با اشاره به پیش بینی آب و هوا در این استان، ادامه داد: بر اساس آخرین داده های هواشناسی طی سه روز آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد نسبتا شدید خواهد بود.
وی ادامه داد: روند کاهش نسبی دمای هوا تا دو روز آینده ادامه دارد.
مدیر کل هواشناسی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: از بعد از ظهر روز یکشنبه با عبور موج تراز میانی جو از سطح منطقه ناپایداری هایی که بیشتر به صورت وزش بادهای شدید است در سطح استان انتظار می رود.
علت سردی، ورود توده هوای سرد به استان چهارمحال و بختیاری است
معاون سازمان هواشناسی چهارمحال و بختیاری در این زمینه به خبرنگار مهر گفت: علت سردی هوا ورود توده هوای سرد به استان چهارمحال و بختیاری است.
مهرداد قطره عنوان کرد: هم اکنون اختلاف دمای هوا در روز و شب در استان چهارمحال و بختیاری افزایش یافته است به طوری که اختلاف دما در حال حاضر حدود ۲۳ درجه است.
وی عنوان کرد: کاهش دما و سردی هوا برای نقاط کوهستانی و سردسیر استان طی روز های آینده پیش بینی می شود.
معاون سازمان هواشناسی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: جمع آوری محصولات کشاورزی برای جلوگیری از سرمازدگی در این استان ضروری است.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.