استان ها print
اعتبارات احیای دریاچه ارومیه تخصیص نیافت
تسنیم
0 comment   2 visibility
جمعه 21 مهر 1396 ساعت 04:34
چکیده مطلب
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال 95 فقط 25 درصد از کل اعتبارات ستاد احیای دریاچه ارومیه تحقق پیدا کرد.
سید هادی بهادری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به کافی نبودن اعتبارات تخصیص‌یافته برای احیای دریاچه ارومیه اظهار کرد: اعتباراتی که دولت در سال95 برای احیای دریاچه ارومیه تخصیص داد بسیار کم بود به گونه‌ای که فقط 25 درصد از کل اعتبارات ستاد احیای دریاچه ارومیه تخصیص یافت و این موضوع مشکلات بسیاری ازجمله تعطیل شدن پروژه‌های ستاد احیا را ایجاد کرد.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر همین روند تخصیص اعتبارات ادامه یابد، پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه با شکست مواجه می‌شود چرا که نمی‌توان با این روند تخصیص اعتبارات پروژه‌های دریاچه ارومیه را اجرا کرد.
بهادری افزود: برای اینکه در زمینه پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه شکست نخوریم باید منابع مالی مطمئن برای آن‌ها تعریف شود چرا که اگر بهترین پروژه را هم در نظر بگیریم بدون منبع مالی کاری نمی‌توان انجام داد.
وی با اشاره به منابع مالی قابل‌اطمینان برای احیای دریاچه ارومیه تشریح کرد: منبع مالی مطمئن از 3 محل می‌تواند باشد و یکی از آن‌ها این است که به خدمت مقام معظم رهبری رفته و برای احیای دریاچه ارومیه اجازه دریافت مثلاً 2 میلیارد دلار را از صندوق توسعه ملی بگیریم که راحت‌ترین و مطمئن‌ترین و درعین‌حال سریع مسیر برای تأمین مالی دریاچه ارومیه است.
بهادری گفت: دومین راه آن تشکیل صندوق مردمی برای احیای دریاچه ارومیه است و راهسوم نیز آن است که از سرمایه گذاری‌های خارجی استفاده کرد که در این رابطه نیز بسیاری از شرکت‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.