بین الملل print
تاکید کشورهای اروپایی به کنگره آمریکا برای حفظ برجام
باشگاه خبرنگاران
0 comment   15 visibility
جمعه 21 مهر 1396 ساعت 07:19
چکیده مطلب
سفیر اتحادیه اروپا در واشنگتن اعلام کرد کشورهای اروپایی به کنگره آمریکا اعلام کرده‌اند برجام باید حفظ شود.
سفیر اتحادیه اروپا در واشنگتن گفت به همراه همتایان انگلیسی، فرانسوی و آلمانی‌ خود به نمایندگان کنگره تأکید کردیم توافق هسته‌ای با ایران باید حفظ شود.
اُسالیوان افزود: من و همکاران انگلیسی، فرانسوی و آلمانی‌ام با کنگره رایزنی کرده‌ایم تا آن‌ها را از موضع خود آگاه کنیم. توافق هسته‌ای موفق بوده و باید آن را حفظ کنیم.
وی افزود: در برهه کنونی شک و تردید، ما اروپایی‌ها می‌خواهیم تأکید کنیم که برجام توافق خوبی است.
برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) توافقی است که دو سال پیش میان ایران و گروه موسوم به 1+5 به دست آمد. آمریکا که خود یکی از طرف‌های توافق است، پس از تغییر دولت برجام را «توافقی فاجعه‌بار» توصیف کرده و آن را به شدت مورد انتقاد قرار داده است.
دولت آمریکا قصد دارد روز جمعه با خودداری از صدور تائیدیه فصلی پایبندی ایران به برجام، پرونده توافق هسته‌ای را به کنگره بفرستد تا قانونگذاران آمریکایی در مورد ادامه حضور واشنگتن در این توافق تصمیم‌گیری کنند.
اتحادیه اروپا تأکید دارد که توافق هسته‌ای به اهداف خود دست یافته و آمریکا نباید آن را تضعیف کرده یا از بین ببرد. محدود بودن توافق به موضوع هسته‌ای و داشتن تاریخ انقضا از مواردی است که از سوی دولت آمریکا مورد انتقاد قرار گرفته است.
اُسالیوان در این مورد گفت: توافق تنها در مورد یک موضوع بود. ما هرگز نمی‌خواستیم [با این توافق] تمام مشکلاتی که با ایران داشتیم را حل کنیم.
انتهای پیام/
تاکید اروپا بر حفظ برجام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.