بین الملل print
ترامپ به دنبال انتقام از صلح جهانی
مشرق
0 comment   2 visibility
جمعه 21 مهر 1396 ساعت 10:46
چکیده مطلب
به اعتقاد کارشناس مسائل بین‌الملل، رئیس‌جمهور آمریکا بر این باور است که هر کشوری که ایدئولوژی آمریکا را بپذیرد، در کنار آن­ها است و در غیر این صورت مقابل این کشور تعریف می‌­شود.
به گزارش مشرق، «فرشید باقریان»، کارشناس مسائل بین‌الملل در خصوص اقدامات تنش­ زای آمریکا در قبال صلح جهانی به دنبال اتخاذ مواضع جنگ‌طلبانه از سوی رئیس‌جمهور این کشور، با اشاره به اینکه ترامپ به دنبال انتقام گرفتن از صلح جهانی است، بیان داشت: آمریکا همان غرب وحشی است.
باقریان با تأکید بر مواضع جنگ‌طلبانه دولت­های آمریکا گفت: آمریکا هفت هزار میلیارد دلار به ماشین نظامی این کشور تزریق کرده است. چنین موضوعی نشان می‌دهد که آمریکا به دنبال اعلام جنگ به دنیا بوده است.وی با توجه به جبهه بندی ایدئولوژی آمریکا در قبال کشورهای دیگر اشاره داشت: رئیس‌جمهور آمریکا بر این باور است که هر کشوری که ایدئولوژی آمریکا را بپذیرد، در کنار آن‌ها است و در غیر این صورت مقابل این کشور تعریف می­‌شود.
کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به تلاش واشنگتن برای اعمال فشار بر چین مطرح کرد: دونالد ترامپ اخیراً به مسئله مسلمانان میانمار اشاره‌ای داشته؛ اما وی از مسلمانان میانمار به عنوان اهرمی علیه چین استفاده می‌کند.
وی با تأکید بر دیدگاه آمریکا در مورد صلح و ثبات در دنیا گفت: جامعه ملل جامعه پاسدار صلح است؛ اما اقدامات آمریکا برخلاف این مسئله است. جمله­ معروفی در آمریکای لاتین می­‌گوید: «اگر صلح می‌خواهید آماده جنگ باشید». مواضع ترامپ نیز به این معنا است. رئیس‌جمهور کره شمالی در قبال تهدیدهای آمریکا اعلام کرده که جواب حماقت‌های ترامپ را با آتش می­‌دهد.
باقریان با توجه به سخنان رئیس‌جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد اشاره داشت: دونالد ترامپ در آن سخنرانی در قالب یک ژنرال چهار ستاره آمریکایی صحبت کرد. وی به دنبال انتقام گرفتن از صلح جهانی بود. ترامپ وصف واقعی آمریکا را پررنگ‌تر کرد و آن را بروز داد.
وی با اشاره به تضاد سیاست اعلامی و اعمالی واشنگتن در قبال همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق تأکید کرد: ترامپ مخالفت خود را با همه‌پرسی اقلیم کردستان اعلام کرده است؛ با این حال 1500 نیرو به کردستان عراق می‌فرستد. بر این اساس تعداد نیروهای آمریکایی به 3000 نفر می­‌رسند.
کارشناس مسائل بین‌الملل با تأکید بر شناخته شدن چهره واقعی آمریکا در بین افکار عمومی جهان به دنبال مواضع دونالد ترامپ گفت: رئیس‌جمهور آمریکا در کمپین‌های تبلیغاتی چهره حقیقی آمریکا را به جهان نشان داد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.