سیاسی print
عضو کمسیون اجتماعی مجلس: مدیران باید در عمل مشکلات روستاییان را رفع کنند
ایسنا
0 comment   3 visibility
جمعه 21 مهر 1396 ساعت 11:16
چکیده مطلب
عضو کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: صندوقهای بازنشستگی ورشکسته شده‌اند این واقعیتی است که باید قبول کنیم اما این مسئله مانع انجام تعهدات بیمه ای در کشور نیست.
به گزارش ایسنا ، سمیه محمودی عصر پنجشنبه در همایش روز ملی روستا که در محل فرمانداری شهرضا برگزار شد، اظهار کرد: در طول سالیان گذشته خدمات زیادی به روستاها ارایه و امکانات زیادی برای این مناطق در نظر گرفته شده است اما متأسفانه روند مهاجرت از این مناطق به شهرها همچنان ادامه دارد.
وی ادامه داد: مهمترین چالش مناطق روستایی معضلات اقتصادی و در رأس آنها بیکاری است، اگر نتوانیم مشکل روستاها را برطرف کنیم باید منتظر استمرار مهاجرتها به شهرها باشیم.
عضو کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب بودجه 1.5 میلیارد دلاری برای اشتغال و رونق اقتصادی روستاها، گفت: ارائه آمار و سخنرانی به تنهایی سودی ندارد، مدیران باید در عمل مشکلات روستاییان را رفع کنند.
محمودی اظهار کرد: متأسفانه روستاییان شهرستانهای شهرضا و دهاقان از تسهیلات مشارکتی وضع شده برای اشتغالزایی در این مناطق استفاده نکردند.
وی ادامه داد: آهنگ بازگشت جمعیت از شهرها به روستاها آغاز شده اما متأسفانه در این مرحله از بازگشت جمعیت سالمندانی که توان ادامه زندگی در هوای آلوده شهری را ندارند، به روستاهای زادگاه خود باز می‌گردند.
محمودی افزود: در حال حاضر بازنشستگی روستاییان با سن 70 سال و پرداخت 10 سال حق بیمه مصوب شده  که این فرایند فعلا غیرقابل تغییر است.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.