اقتصادی print
گرانی و رکود عمیق تر نتایج مدیریت نشدن بازار ارز
مشرق
0 comment   2 visibility
جمعه 21 مهر 1396 ساعت 11:17
چکیده مطلب
رئیس خانه اقتصاد ایران گفت: اگر مدیریتی در مورد قیمت دلار و افزایش صادرات انجام نشود قیمت تمام شده کالاها افزایش و رکود بازار استمرار خواهد یافت.
به گزارش مشرق، ابراهیم جمیلی با اشاره به اینکه با کاهش نرخ سود بانکی افزایش دلار طبیعی است، اظهارداشت: قرار بود با برنامه ریزی های مناسب پول های سرگردان به بازارهای سرمایه و بورس هدایت سود اما متأسفانه چنین چیزی اجرایی نشد.
وی با بیان اینکه تهدیدات امریکا و جنگ روانی دلال ها هم نقش مؤثری در افزایش قیمت دلار داشته است، افزود: متأسفانه بانک مرکزی هم در رابطه با افزایش قیمت دلار صحبت های مؤثری را برای مدیریت بازار انجام نمی دهد. در کنار سکوت بانک مرکزی اظهارنظرهای غیرکارشناسی هم بر التهاب بازار ارز اضافه کرده است.
رئیس خانه اقتصاد ایران با اعلام اینکه افزایش قیمت دلار فرصتی برای فعالان اقتصادی در توسعه صادرات به وجود آورده است، گفت: اگر صادرات را رونق دهیم رکود بازار هم تا حدودی رفع می شود. البته در کنار این موضوع باید به صورت نقدی حمایت های لازم از واحدهای تولیدی هم انجام شود.
جمیلی تصریح کرد: اگر مدیریتی در مورد قیمت دلار و افزایش صادرات انجام نشود قیمت تمام شده کالاها افزایش و رکود بازار استمرار پیدا خواهد یافت و در نهایت مصرف کننده متضرر آسیب های زیادی خواهد شد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.