بین الملل print
بخشی از جمهوری خواهان از اقدام نظامی علیه کره شمالی حمایت می کنند
ایسنا
0 comment   2 visibility
جمعه 21 مهر 1396 ساعت 11:45
چکیده مطلب
نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد در حدود ۴۶ درصد از جمهوری‌خواهان آمریکایی از انجام حمله توسط کشورشان علیه کره شمالی در شرایط فعلی حمایت می‌کنند.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی نیوزویک، روابط خصمانه میان واشنگتن و پیونگ یانگ باعث شده بخش قابل توجهی از آمریکایی‌ها انجام حمله علیه کره شمالی را امری مثبت تلقی کنند که در این میان جمهوری‌خواهان با نسبت بیشتری حامی این ایده هستند.
بر اساس نتایج نظرسنجی که دانشگاه کیونگ‌پیاگ انجام داده حدود ۴۶ درصد از جمهوری‌خواهان آمریکایی از انجام حمله علیه کره شمالی حمایت می‌کنند و این در حالی است که ۴۲ درصد از جمهوری‌خواهان این کشور گفته‌اند که با انجام چنین حمله‌ای در شرایط فعلی مخالف هستند.
این در حالی است که دموکرات‌های آمریکایی پاسخ متفاوتی به پرسش مربوط به ضرورت حمله به کره شمالی داده‌اند.
نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که تنها ۱۶ درصد از دموکرات‌ها از ایده حمله آمریکا به کره شمالی حمایت می‌کنند و ۷۷ درصد از دموکرات‌های این کشور با این ایده مخالفت دارند.
بر اساس گزارش نیوزویک چنین رویکردی ممکن است تا حدودی مرتبط به عدم اطمینان آمریکایی‌ها به توانمندی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری کشورشان برای ورود به مذاکرات با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی باشد.
اکثریت آمریکایی‌ها در این نظرسنجی اظهار کرده‌اند که به توانایی‌های ترامپ برای حل این مساله اطمینان چندانی ندارند.
در همین حال نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها به سایر بخش‌های دولت واشنگتن برای حل بحران کره شمالی اطمینان بیشتری دارند.
بیش از ۶۰ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند که به عملکرد مقام‌های امنیت ملی و دیپلمات‌ها برای حل بحران کره شمالی اطمینان دارند.
در حالی که اکثریت جمهوری‌خواهان از انجام حملات بازدارنده علیه کره شمالی حمایت می‌کنند بخش اندکی از افراد وابسته به این حزب خواهان آن هستند که واشنگتن در راستای مذاکرات با پیونگ یانگ تلاش بیشتری انجام دهند.
البته در مجموع ۶۵ درصد آمریکایی‌ها گفته‌اند که آمریکا باید به دنبال مذاکرات دیپلماتیک با کره شمالی باشد و در این میان ۲۹ درصد نیز بر این باورند که چنین کاری صرفاً اتلاف وقت است.
این نظرسنجی با مشارکت ۱۴۸۲ آمریکایی و با حاشیه خطای سه درصد انجام شده است.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.