بین الملل print
احتمال وقوع جنگ اتمی در هر لحظه ای وجود دارد
جام نیوز
0 comment   19 visibility
سه شنبه 25 مهر 1396 ساعت 10:28
چکیده مطلب
نماینده کره شمالی در سازمان ملل در کمیته خلع سلاح اتمی سازمان ملل هشدار داد با شرایط کنونی شبه جزیره کره، احتمال وقوع جنگ اتمی در هر لحظه‌ای وجود دارد.
به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، معاون سفیر کره شمالی در سازمان ملل هشدار داد شرایط در شبه جزیره کره به جایی رسیده است که وقوع جنگ اتمی در هر لحظه‌ای ممکن است.
به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، کیم این ریونگ در کمیته خلع سلاح اتمی سازمان ملل گفت کره شمالی تنها کشور در جهان است که اینطور مستقیم از دهه 70 میلادی تاکنون از سوی آمریکا تهدید اتمی شده است.
وی در ادامه به وسعت رزمایش‌های نظامی آمریکا در شبه جزیره کره اشاره کرد و گفت آنچه مهم است عملیات سرّی آمریکا برای برکناری رهبر کره شمالی است.
وی در ادامه هشدار داد، تا زمانی که سیاست خصمانه و تهدید اتمی آمریکا کاملا از بین نرفته باشد، کره شمالی هرگز تسلیحات اتمی و موشک‌های بالستیک خود را بر روی میز مذاکره نمی‌گذارد.
کره شمالی اقدام به آزمایش‌های موشکی و اتمی در منطقه می‌کند و علت آن را حضور نظامی آمریکا در منطقه می‌داند اما در مقابل آمریکا کره شمالی را بارها تهدید به اقدام تلافی‌جویانه کرده‌ و چندی پیش ترامپ تهدید کرده بود اگر لازم باشد کره شمالی را کاملا تخریب می‌کند.
العالم
106
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.