سیاسی print
کارمندان شوراهای حل اختلاف چقدر حقوق می گیرند؟
تسنیم
0 comment   1 visibility
چهارشنبه 26 مهر 1396 ساعت 00:47
چکیده مطلب
رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس میزان حقوق و دستمزد کارمندان شوراهای حل اختلاف را تشریح کرد.
اللهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به وضعیت حقوق و مزایای کارمندان شوراهای حل‌ اختلاف، اظهار داشت: کارمندان شوراهای حل‌ اختلاف که اکثرا افراد متخصصی هستند متأسفانه حقوق‌ و دستمزدشان بسیار ناچیز است.
وی با بیان اینکه کارمندان شوراهای حل‌ اختلاف به‌ طور تمام وقت در اختیار دستگاه قضا هستند و در قوه‌ قضائیه فعالیت می‌کنند، افزود: متأسفانه دریافتی ماهیانه آنها بسیار اندک است و این در حالی است که آنها اقدامات بسیار مهمی انجام می‌دهند.
همچنین بخوانید: پرداخت حقوق کارمندان شوراهای حل اختلاف در دستور کار مجلس
رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با یادآوری اینکه مجلس در قانون شوراهای حل اختلاف مصوب کرده که اعضای شوراهای حل اختلاف به اندازه حداقل قانون کار حقوق دریافت کنند، گفت: متأسفانه اعضای شوراهای حل اختلاف ماهیانه حداکثر حدود 200 هزار تومان حقوق می‌گیرند که این مقدار تأمین‌کننده هزینه رفت و آمد این افراد هم نیست.
ملکشاهی با بیان اینکه برخی از نمایندگان مجلس برای حل مشکلات کارمندان شوراهای حل‌ اختلاف طرحی را تدوین کرده‌اند، افزود: طبق این طرح قرار است درآمد‌های ناشی از فعالیت شورا با اولویت پرداخت دستمزد پرسنل، خرج خودِ شورا شود.
انتهای‌ پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.