سیاسی print
خطری که چین برای کره زمین درست کرده است
نامه نیوز
0 comment   4 visibility
چهارشنبه 26 مهر 1396 ساعت 01:23
چکیده مطلب
دانشمندان آژانس فضایی چین اعلام کردند که ایستگاه فضایی این کشور در حال سقوط است و نمی دانند کجا با زمین برخورد می کند.
ایندیپندنت نوشت: کارشناسان از سقوط یک آزمایشگاه فضایی خبر می دهند که به زودی با زمین برخورد خواهد کرد.
به گزارش نامه نیوز جاناتان مک دویول - استاد فیزیکدان دانشگاه هاروارد، می گوید این ایستگاه فضایی چینی با سرعت زیادی در حال سقوط است و در چند ماه آینده در اواخر سال 2017 یا اوایل سال 2018 به زمین می رسد.
ایستگاه Tiangong 1 در سال 2011 به عنوان یکی از امیدهای بزرگ و جاه طلبانه چین به فضا فرستاده شد. این ایستگاه به دلیل نمایش قدرت چین به عنوان یک ابرقدرت جهانی، راه اندازی شد.
آژانس فضایی این کشور، این ایستگاه را با نام "کاخ آسمانی" می خواند و تاکنون ماموریت هایی را هم انجام داده است. اما سال گذشته دانشمندان آژانس فضایی چین اعلام کردند که کنترل آزمایشگاه را از دست داده اند و اکنون به سمت زمین در حرکت است.
اعلام این خبر موجب نگرانی هایی برای ساکنین زمین شده است. البته بعید به نظر می رسد که این ایستگاه با کسی تصادف کند و احتمال دارد در دریا سقوط کند. اما هنوز نگرانی هایی در مورد برخورد این آزمایشگاه با جایی نزدیک محل زندگی افراد وجود دارد.
پیش بینی دقیق درباره جایی که قرار است این کپسول بزرگ فرود بیاید، بسیار سخت است. در حال حاضر مهندسان کنترل کپسول را از دست داده اند و حتی یک فشار جزیی آب و هوایی می تواند این کپسول را از قارهای به قاره دیگر ارسال کند.
منبع:پایگاه خبری جماران
برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.