بین الملل print
از توافقنامه های بین المللی یک طرفه خارج می شویم
صدا و سیما
0 comment   7 visibility
چهارشنبه 26 مهر 1396 ساعت 04:12
چکیده مطلب
رئیس جمهور آمریکا: اولویت نخست دولت وی تامین منافع آمریکا است و به همین علت است که این کشور از توافقنامه های بین المللی مثل توافقنامه پاریس خارج می شود.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنانی در بنیاد هریتج گفت: ما معتقدیم که باید تاریخ خود را حفظ کنیم نه اینکه آن را پاره کنیم. اکنون حتی تلاش می کنند مجسمه های کریستوفر کلمب را نابود کنند، حرکت بعدی چه خواهد بود؟
ترامپ در بخش دیگری از اظهارات خود در بنیاد هریتج گفت: من همیشه نیازهای کشورمان (آمریکا) را نیز در اولویت نخست قرار می دهم. به همین علت است که ما از توافقنامه های بین المللی یک طرفه خارج می شویم مثل همکاری دو سوی اقیانوس آرام و توافقنامه تغییرات آب و هوایی پاریس! این توافقنامه ها برای کشور ما ویرانگر هستند.
رئیس جمهور آمریکا گفت: دولت من به دنبال تقویت ائتلاف های قدیمی و شکل دادن دوستی های جدید بر مبنای منافع و ارزش های مشترک است.
وی افزود: ما با دولت های خطرناک (مخالف سلطه آمریکا) از کره شمالی گرفته تا ایران مقابله می کنیم. من هفته گذشته راهبردمان را اعلام کردم تا تضمین کنم که ایران هرگز به سلاح هسته ای دست نمی یابد(!).
ترامپ گفت: ما تحریم های شدید را روی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعمال کردیم. من همچنین توافقنامه یک طرفه  دولت قبلی(آمریکا) با دولت کوبا را لغو کردم، ما این تحریم ها(علیه کوبا) را برنخواهیم داشت.
دانلود
دانلود
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.