بین الملل print
امن ترین نقطه کره زمین که موشک های کره شمالی به آنجا نمی رسند!
اتاق خبر 24
0 comment   3 visibility
چهارشنبه 26 مهر 1396 ساعت 04:30
چکیده مطلب
یک روزنامه آرژانتینی امن‌ترین و دورترین نقطه کره زمین که خارج از تیررس موشک‌های کره شمالی است را معرفی کرد.
اتاق خبر 24: «کیم این ریونگ»، معاون سفیر کره شمالی در سازمان ملل متحد شب گذشته هشدار داد اگر آمریکا جرأت کند حتی به یک سانتی‌متر از کره شمالی حمله کند، از مجازات شدید پیونگ یانگ در هیچ جای جهان در امان نخواهد بود.
در همین حال شبکه‌ای بی سی نیوز استرالیا در گزارشی به نقل از یک روزنامه آرژانتینی به معرفی امن‌ترین و دورترین نقطه کره زمین پرداخت که از تیررس موشک‌های کره شمالی در امان است.
«مار دل پلاتا» یکی از نواحی ساحلی آرژانتین است که در ۴۰۰ کیلومتری جنوب بوینوس آیرس – پایتخت این کشور- قرار دارد. این منطقه محبوب‌ترین ساحل آرژانتین است و موشک‌های کره شمالی قادر به هدف قرار دادن این منطقه نیستند.
والتر اِنگی – یکی از اهالی مار دل پلاتا- که خانه اش حدود ۱۲ هزار و ۳۰۸ مایل از پیونگ یانگ – پایتخت کره شمالی- فاصله دارد در واکنشی تمسخرآمیز به اظهارات معاون سفیر کره شمالی در سازمان ملل که گفته بود هیچ جای جهان از موشک‌های پیونگ یانگ در امان نیست، گفت: «هرکسی که فکر می‌کند می‌تواند اینجا بیاید و در امان باشد، با این حال، بهتر است در خیابان‌های اینجا رانندگی نکند. شاید بتوانید خود را از شر موشک‌های مرد تُپُلو نجات دهید، ولی بدون شک، از چاله‌های خیابانی آن در امان نخواهند بود.»
با وجود این، صحت این مطلب تاکنون اعلام نشده و گفته می‌شود این گزارش یکی از تدابیر شهردار مار دل پلاتا برای بهبود گردشگری این منطقه در تابستان امسال است.
مار دل پلاتا بهترین مقصد گردشگری مردم بوینوس آیرس است که در آینده نزدیک ممکن است به امن‌ترین نقطه کره زمین در برابر موشک‌های کره شمالی نیز تبدیل می‌شود.
کره شمالی شب گذشته (دوشنبه) در بیانیه‌ای به کشور‌های عضو سازمان ملل درباره همکاری با آمریکا هشدار داد و اعلام کرد: در انجام اقدام نظامی علیه کشور‌های آسیایی به آمریکا ملحق نشوید و در این صورت از انتقام در امان خواهید ماند.
شورای امنیت سازمان ملل نیز در ماه گذشته میلادی یک قطعنامه جدید برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه کره شمالی تصویب کرد. کره شمالی در ماه سپتامبر ششمین آزمایش هسته‌ای خود را انجام داد. رسانه‌های کره شمالی این آزمایش را موفقیت آمیز خوانده و اعلام کردند پیونگ‌یانگ یک بمب هیدروژنی پیشرفته که قابلیت استقرار روی موشک‌های بالستیک را داراست، آزمایش کرده است. کره شمالی پیشتر تهدید کرده بود که خاک آمریکا را هدف قرار می‌دهد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.