سیاسی print
نامه به هیئت رئیسه مجلس برای تمدید تفحص از شرکت ملی مس
تسنیم
0 comment   3 visibility
چهارشنبه 26 مهر 1396 ساعت 04:36
چکیده مطلب
عضو هیئت‌ تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس ایران از نامه به هیئت‌رئیسه مجلس برای تمدید تفحص از شرکت ملی مس خبر داد.
رضا علیزاده عضو هیئت‌رئیسه هیئت تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس ایران در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در تشریح آخرین اقدامات این هیئت، اظهار داشت: تاکنون اعضای هیئت تفحص از شرکت ملی مس چند جلسه به منظور بررسی شیوه اجرایی و محورهای این تحقیق و تفحص برگزار کرده‌اند.
وی با بیان اینکه حجم تفحص از این شرکت زیاد است و هنوز روند تفحص ادامه دارد، افزود: نامه‌ای از سوی هیئت‌رئیسه مبنی بر تمدید 3 ماهه زمان تفحص به هیئت‌رئیسه مجلس واصل شده است.
عضو هیئت‌رئیسه تفحص از شرکت مس درباره احتمال موافقت هیئت‌رئیسه پارلمان با تمدید زمان تفحص از این شرکت، گفت: معمولاً هیئت‌رئیسه مجلس تا زمانی که روند تفحص ادامه دارد با تمدید زمان تفحص‌ها موافقت می‌کند.
علیزاده با بیان اینکه تفحص از شرکت مذکور در 2 حوزه آذربایجان و کرمان ادامه دارد، تصریح کرد: بنده مسئول بررسی حوزه آذربایجان(مس سونگون ورزقان) هستم که بررسی و بازدید‌های لازم را از معدن و شرکت‌های این حوزه انجام داده‌ام.
نماینده مردم ورزقان در مجلس با اعلام اینکه علی اسدی‌کرم نیز مسئول بررسی حوزه کرمان است، گفت: قرار است بنده و آقای اسدی پس از بررسی لازم گزارشی را در این زمینه به اعضای هیئت تفحص ارائه دهیم.
علیزاده با اشاره به محور‌های تحقیق و تفحص، گفت: وضعیت نیرو‌های انسانی، سرمایه‌گذاری‌ها، خریدهای داخلی، خریدهای خارجی، بازرگانی داخلی و خارجی، تکنولوژی و قراردادها از جمله محور‌های تحقیق و تفحص از شرکت ملی مس ایران است.
به گزارش تسنیم، نمایندگان در جلسه علنی (یکشنبه 24 بهمن) پارلمان در جریان بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت ملی صنایع مس ایران با این طرح موافقت کردند.
اعضای هیئت تحقیق و تفحص از شرکت ملی صنایع مس ایران، اسماعیلی، علیزاده، اسدی‌کرم، قاضی‌پور، پورابراهیمی، باستانی، رضیان، انصاری، کیخا و فولادگر هستند.
انتهای‌ پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.