بین الملل print
اظهارات سفیر جنجالی روسیه در آمریکا درباره برجام
مشرق
0 comment   1 visibility
چهارشنبه 26 مهر 1396 ساعت 04:40
چکیده مطلب
سفیر سابق و جنجالی روسیه در آمریکا علیرغم اینکه گفته است احتمال خروج آمریکا از برجام زیاد است،‌ تأکید کرد که واشنگتن باید بداند، این توافق یک سند چندجانبه است و تأیید شورای امنیت سازمان ملل را دارد.
به گزارش مشرق، «سرگئی کیسلیاک» سفیر جنجالی سابق روسیه در آمریکا گفته است که احتمال خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران (برجام) بسیار زیاد است.
بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، سفیر سابق روسیه در آمریکا که هم‌اکنون سناتور پارلمان روسیه است در حاشیه چهاردهمین نشست باشگاه «والدای» در گفت‌وگو با خبرنگاران گفته است: «خروج آمریکا از توافق هسته‌ای یک سناریوی واقعی است و نمی‌توان آن را از اظهارات مقامات آمریکا جدا کرد. سوال اصلی که مطرح است درباره زمان و چگونگی چنین اقدام احتمالی است.
وی افزود: «با این وجود، ما همچنان امیدواریم که چنین احتمالی منجر به گام‌ها و اقدامات واقع و در نهایت خروج آمریکا از برجام نشود. اگرچه اوضاع بسیار دشوار است بویژه در رابطه با کنگره که شدیدا نگاه منفی به این توافق دارد».
سفیر سابق روسیه در آمریکا تأکید کرد: «با تمام اینها، توافق هسته‌ای ایران یک توافق دوجانبه نیست بلکه یک توافق و سند چندجانبه است که تأییدیه شورای امنیت سازمان ملل را دارد و از جایگاه خاصی برخوردار است».
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.