سیاسی print
خطای رئیس جمهور/ هجوم ایرانی ها به اینستاگرام و توئیتر ترامپ
جام نیوز
0 comment   26 visibility
چهارشنبه 26 مهر 1396 ساعت 06:47
چکیده مطلب
«ایرانی ها به اینستاگرام و توئیتر رسمی ترامپ هجوم آورده و پاسخ سخنان وی درباره کشورشان را داده اند ...»
به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، نشریه نیوزویک (newsweek) یادداشتی انتقادی درباره استفاده "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا از عنوان جعلی خلیج ع‎ر‌ب‌ی، منتشر کرده است.
نیوزویک نوشت: ترامپ، در منازعه تلخ با ایران درباره جغرافیای خاورمیانه، طرف عربستان سعودی را گر فت.
این نوشتار در شرایطی منتشر شده که سخنرانی توهین آمیز ترامپ، موجب تغییر نگاه برخی افراد خوشبین به آمریکا در داخل ایران شده و شاهد چرخش در مواضع آن ها هستیم. در سطح منطقه ای و بین المللی نیز بسیاری از سیاستمداران و رسانه های مطرح به انتقاد از رویکرد نامعقول رئیس جمهور آمریکا پرداخته اند.
نیوزویک افزود: روز دوشنبه یک مقام ارشد نظامی ایران به تعدادی از سیاستمداران این کشور پیوست و استفاده ترامپ از عنوان خلیج ع‎ر‌ب‌ی را محکوم ساخت؛ منطقه ای که از قدیم در آمریکا و بسیاری از کشورهای جهان به آن "خلیج فارس" می گویند.
این گزارش در ادامه به انعکاس اظهارات امیر دریادار "حبیب‌ الله سیاری" فرمانده نیروی دریایی ارتش پرداخته که گفته، سخنان نابخردانه ترامپ تغییری در نام خلیج همیشه فارس ایجاد نمی‌کند.
نیوزویک این حرکت ترامپ را "اقدامی جنجال برانگیز" خوانده که در ایران به عنوان حمله به این کشور و تاریخش قلمداد می شود.
این نوشتار تاکید می کند، سابقه استفاده از نام "خلیج فارس" به نقشه های باستانی برمی گردد و در تمام این سال ها اهمیت این نام روشن بوده است.
نیوزویک نوشته ایرانی ها به اینستاگرام و توئیتر رسمی ترامپ هجوم آورده و پاسخ سخنان وی درباره کشورشان را داده اند و حتی "محمد جواد ظریف" وزیر خارجه ایران در شبکه های اجتماعی عصبانیت خود در این باره را ابراز داشته است.
پیشتر برخی رسانه های گزارش داده بودند که تعداد کامنت‌های اعتراضی ایرانیان به  استفاده ترامپ از واژه جعلی خلیج ع رب ی به جای خلیج فارس و آخرین پست اینستاگرام او  از مرز یک میلیون کامنت گذشته است.
کاربران ایرانی فضای مجازی در توییتر و اینستاگرام به این تحریف تاریخی ترامپ در همسویی با کشورهای عربی خلیج فارس و اسرائیل با هشتگ #persian_gulf واکنش نشان دادند.
در پایان این گزارش اشاره شده که حتی خود ترامپ نیز پیشتر از چنین عنوان جعلی استفاده نکرده بود. وی در سال 1987 در روزنامه نیویورک تایمز از عنوان "خلیج فارس" استفاده کرده است.

111
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.