استان ها print
عضو هیات رئیسه مجلس: رای اعتماد به نامزد کرسی وزارت علوم را مصلحت کشور می دانیم
ایرنا
0 comment   1 visibility
جمعه 28 مهر 1396 ساعت 07:29
چکیده مطلب
همدان - ایرنا - عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان مجلس به دنبال مصلحت کشور هستند افزود: مصلحت می دانیم که 'منصور غلامی 'به کرسی وزارت علوم تحقیقات و فن آوری تکیه بزند و این وزارتخانه از توانمندی وی بهره مند شود.
اکبر رنجبرزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد:هرچند طیف سیاسی دکترمنصور غلامی با نمایندگان استان همدان همخوانی ندارد، اما به دلیل شناخت ما از تخصص و مدیریتش در دوران ریاست دانشگاه بوعلی سینا، از وی حمایت می کنیم.
وی تصریح کرد: رضا اردکانیان و منصورغلامی وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم برای وزارتخانه های نیرو و علوم هستند و روز یکشنبه به صورت مکتوب به مجلس شورای اسلامی معرفی می شوند.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: اردکانیان از اساتید دانشگاه صنعتی شریف و سالها در وزارت نیرو شاغل بود و صاحب تجربه است؛ اما شناخت چندانی از وی نداریم.
رنجبرزاده خاطرنشان کرد: وزرای پیشنهادی یک هفته برای حضور در فراکسیون ها، کمیسیون های مجلس و مجامع استانی فرصت دارند تا برنامه های خود را ارائه و اعتماد مجلس را جلب کنند.
عضو هیات رئیسه مجلس، کارآمدی، تجربه، شایستگی، تعامل با مجلس و دوری از فضاهای سیاسی را از شاخص های مهمی است که مجلس برآن تاکید دارد و به طور قطع دو وزیر پیشنهادی دولت که دارای این ویژگی ها باشند، با رای اعتماد اکثریث نمایندگان راهی وزارتخانه های مربوطه می شوند.
به گزارش ایرنا، دو وزارتخانه نیرو و علوم، تحقیقات و فن آوری با سرپرست اداره می شوند و مهلت قانونی سه ماهه رئیس جمهوری برای معرفی وزیر روبه اتمام است.
7527 / 2090/1630
خبرنگار: زهرا زارعی** انتشاردهنده:مریم زبان دان
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.