فناوری print
تاثیر انقراض دایناسورها بر الگوی خواب پستانداران
دیجیاتو
0 comment   10 visibility
یکشنبه 21 آبان 1396 ساعت 14:01
چکیده مطلب
مطالعات جدید دانشمندان حاکی از این است که پیش از انقراض دایناسورها بسیاری از پستانداران امروزی شب زی بوده اند. بر این اساس مدت کوتاهی پس از انقراض دایناسورها این حیوانات فعالیت روزانه هم پیدا کرده اند، با این حال تکمیل این فرایند برای بسیاری از گونه های جانوری میلیون ها سال طول کشیده است. دانشمندان از...
مطالعات جدید دانشمندان حاکی از این است که پیش از انقراض دایناسورها بسیاری از پستانداران امروزی شب زی بوده اند.
بر این اساس مدت کوتاهی پس از انقراض دایناسورها این حیوانات فعالیت روزانه هم پیدا کرده اند، با این حال تکمیل این فرایند برای بسیاری از گونه های جانوری میلیون ها سال طول کشیده است.
دانشمندان از داده های مرتبط به 2 هزار گونه از پستانداران امروزی، اطلاعات ژنتیکی و الگوریتم های کامپیوتری مهندسی معکوس برای بازسازی الگوهای فعالیت اجداد آنها استفاده کرده اند. پروفسور «کیت جونز» یکی از محققان این پروژه می گوید:
بررسی تغییرات رفتاری جاندارانی که میلیون ها سال قبل از بین رفته اند بسیار دشوار است با این حال ما ارتباط بسیار نزدیکی بین انقراض دایناسورها و آغاز فعالیت های روزانه اجداد این جانداران پیدا کرده ایم.
در این تحقیق اجداد گوریل‌ ها، میمون های دست دراز و تامارین ها نخستین جانورانی بودند که شجاعت فعالیت در روز را پیدا کرده اند.
براساس گفته های این محققین تغییر الگوی خواب و فعالیت این پستانداران حدود 65.8 میلیون سال پیش رخ داده که تنها دویست هزار سال پس از انقراض حکمرانان زمین بوده است.
دانشمندان به شواهد تازه ای در مورد علت انقراض دایناسورها دست یافتند
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.