استان ها print
علل وقوع جرم در جامعه ریشه یابی شود
ایسنا
0 comment   1 visibility
دوشنبه 22 آبان 1396 ساعت 17:04
چکیده مطلب
مدیرکل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی قوه قضائیه با اشاره به اینکه تسکین درد با مسکن فایده ندارد و باید ریشه‌ها را بشناسیم، اظهار کرد: باید علل وقوع جرم در جامعه ریشه‌یابی شود.
به گزارش ایسنا، علیرضا ساوری در جلسه پیشگیری از وقوع جرم، مشکل شغلی، ناامنی، آسیب اجتماعی و یا خلاء قانونی را از جمله دلایل بروز جرم در کشور عنوان کرد و افزود: به جز سرقت و مواد مخدر مابقی پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی موضوعات اجتماعی هستند و ریشه در مسائل اجتماعی و فرهنگی دارند.
وی با اشاره به اینکه در پیشگیری از وقوع جرم علاوه بر قوه قضائیه دستگاه‌های مختلفی به صورت مستقیم و غیرمستقیم تکالیفی دارند که بر موضوع پیشگیری اثرگذار است، خاطرنشان کرد: سه راهبرد جزو پیشگیری‌های نوع نخست و دائمی، ماندگار و پایدار و کم‌هزینه است که در این راستا می‌توان به ارتقای آگاهی‌های عمومی و اختصاصی، توجیه و ارشاد و هشدار به موقع در حوزه فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد.
این مسئول با بیان اینکه مشکل ما مصوبه نیست و با انباشت تصمیم مواجه هستیم، گفت: 56 بانک جامع اطلاعات در کشور وجود دارد، اما با این وجود ما شاهد چرخش اطلاعات در کشور نیستیم که این موضوع باید حل و فصل شود.
وی اضافه کرد: نگاه ما این است که بتوانیم چند هدف از جمله احساس رضایت شهروندی، کاهش پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی، کاهش جمعیت کیفری و کاهش آمار مربوط به جرائم و آسیب‌ها در کشور را دنبال کنیم.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.