استان ها print
دامپزشکی قزوین بر دفن بهداشتی تلفات طیور نظارت می کند
مهر
0 comment   4 visibility
سه شنبه 23 آبان 1396 ساعت 10:12
چکیده مطلب
قزوین- رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین از نظارت اداره دامپزشکی شهرستان قزوین بر دفن بهداشتی تلفات طیور رها شده در جاده روستای خرمن سوخته خبر داد.
عیسی یزدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: یکی از شاخص های اصلی در پیشگیری از بروز بیماری های طیور، امحاء بهداشتی ضایعات تولید شده در مرغداری ها است.
وی افزود: علیرغم اطلاع رسانی عمومی گسترده در این خصوص، هنوز افراد متخلفی هستند که بدون توجه به موازین بهداشتی اقدام دفع غیرقانونی و غیربهداشتی تلفات مرغداری ها می نمایند که نتیجه ای جز به خطر انداختن سلامت افراد جامعه و بروز خسارات سنگین اقتصادی متعاقب تلفات ناشی از پخش آلودگی در مرغداری های صنعتی و طیور روستایی نخواهد داشت.
یزدی تصریح کرد: پیرو دریافت گزارش مبنی بر رهاسازی حدود یک تن تلفات مرغ در کنار جاده روستای خرمن سوخته، اکیپ مبارزه با بیماری های شهرستان جهت بررسی صحت و سقم گزارش فوق به محل اعزام شدند و پس از تأیید آن نسبت به هماهنگی با دهیار  روستای خرمن سوخته مبنی بر نحوه جمع آوری و دفن تلفات مذکور اقدام  کردند.
وی یادآور شد: با فراهم شدن امکانات لازم برای انجام این مهم، کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان قزوین برای نظارت بر دفن بهداشتی تلفات مذکور و انجام مراحل ضدعفونی مواضع به محل رفته و این کار با موفقیت به پایان رسید.
یزدی با اشاره به این نکته که در آستانه فصل سرما گله های موجود در مرغداری ها در معرض  آلودگی به ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان قرار دارند، افزود: دفن بهداشتی تلفات مرغداری ها توسط متصدیان واحدها نقش بسزایی در پیشگیری از گسترش آلودگی و بروز بیماری در مرغداری های اطراف و متعاقب آن در کل منطقه خواهد داشت.
وی  در پایان از مرغداران محترم تقاضا کرد: که با رعایت موازین بهداشتی گام مهمی در راستای پبیشگیری از بروز بیماری ها و ارتقاء سطح بهداشت جامعه بردارند و از همشهریان محترم خواست در صورت رؤیت هر گونه تخلف مرتبط با حوزه دامپزشکی مراتب را از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۲ به دامپزشکی منتقل، تا در اسرع وقت به موضوع رسیدگی گردد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.