بین الملل print
تاکید مقام های ایران و تایلند بر گام های جدی توسعه روابط دو کشور
ایرنا
0 comment   5 visibility
پنجشنبه 25 آبان 1396 ساعت 10:11
چکیده مطلب
کوالالامپور - ایرنا - معاون وزیر امور خارجه تایلند در دیدار مدیرکل شرق آسیا و اقیانوسیه وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه مانعی در مسیر توسعه روابط با تهران وجود ندارد، خواستار گام های جدی در روابط دو کشور شد.
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، 'ویراساکدی فوتراکول' معاون وزیر خارجه تایلند در دیدار محمود فرازنده مدیرکل آسیای شرقی و اقیانوسیه وزارت امورخارجه با وی در بانکوک ضمن اشاره به اراده مقامات ارشد این کشور برای گسترش و تحکیم مناسبات مختلف دو جانبه با ایران، جان باختن شماری از مردم ایران در زلزله کرمانشاه را به ملت و دولت ایران تسلیت گفت.
معاون وزیر خارجه تایلند در ادامه اجلاس سران مجمع گفت و گوی همکاری آسیایی در تهران ACD را که سال آینده در تهران برگزار می شود، به عنوان فرصتی مناسب جهت گسترش همکاری های دو و چند جانبه برشمرد.
وی همچنین خواستار همکاری نزدیک تر دو کشور در زمینه گردشگری و اقتصادی شد و از گاز طبیعی ایران به عنوان محصول راهبردی مورد نیاز تایلند یاد نمود.
در سومین دوره مشورت های سیاسی ایران و تایلند که با هدف توسعه روابط تهران – بانکوک با حضور محمود فرازنده مدیرکل آسیای شرقی و اقیانوسیه وزارت امور خارجه در دیدار با معاون وزیر خارجه تایلند بر گسترش روابط دو جانبه تاکید کرد.
فرازنده در این دیدار ضمن یادآوری روابط دیرینه و حسنه دو کشور، به ابعاد مختلف روابط تهران - بانکوک در حوزه های مختلف سیاسی اقتصادی و فرهنگی پرداخت.
مدیرکل شرق آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه نیز با اشاره به استقبال مقام های ارشد جمهوری اسلامی ایران از توسعه مناسبت با تایلند، بر لزوم تبادل هیات های عالی رتبه تاکید کرد و از آمادگی برای سفر نخست وزیر تایلند به تهران خبر داد.
وی همچنین از جانب معاون وزیر امور خارجه ایران از معاون وزیر امور خارجه تایلند برای سفر به تهران دعوت کرد.
فرازنده، با اشاره به وجود ظرفیت های فراوان، تلاش مسئولان تایلندی جهت رفع مشکل مبادلات بانکی را لازمه افزایش همکاری ها اقتصادی دانست و افزود جمهوری اسلامی ایران اولویت خاصی برای توسعه مناسبات با کشورهای شرق آسیا قائل است.
آساق**241**1599**1663**انتشار دهنده: خسرو حسینی
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.