اجتماعی print
قطع عضو و معلولیت 118 نفر در زلزله کرمانشاه
انا
0 comment   17 visibility
جمعه 26 آبان 1396 ساعت 11:38
چکیده مطلب
رئیس ستاد مدیریت بحران بهزیستی کشور از قطع نخاع‌ شدن، قطع اندام و معلولیت‌های  دیگر 118 نفر در زلزله کرمانشاه و مناطق غربی کشور خبر داد.
غریب براتی‌سده، رئیس ستاد مدیریت بحران بهزیستی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، با اشاره به بروز معلولیت و قطع اندام برخی از مردم زلزله زده در استان کرمانشاه اظهار کرد:‌ با توجه به اینکه موقعیت استان کرمانشاه کوهستانی است برخی از مردم دچار قطع نخاع و قطع اندام شده‌اند و بیشترین تعداد معلولان ناشی از زلزله در شهرستان‌های دالاهو، سرپل ذهاب و ریجاب گزارش شده است.
وی یادآور شد: کمیته تعیین معلولیت در مناطق زلزله زده غرب کشور تشکیل شد و این کمیته در اسرع وقع به شناسایی و ثبت اطلاعات این افراد می‌پردازد.
براتی‌سده ادامه داد: در صورت تایید معلولیت این افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور قرار خواهند گرفت و خدمات درمانی و توانبخشی از جمله عصا، واکر و ویلچر را دریافت می‌کنند.
وی افزود: هم اکنون 800 نفر از مصدومان زلزله در بیمارستان‌های کرمانشاه بستری هستند و باقی‌مانده مصدومان در بیمارستان‌های تهران و همدان در حال دریافت خدمات درمانی هستند.
رئیس ستاد مدیریت بحران بهزیستی کشور افزود: تحلیل وضعیت و نیاز سنجی و خدماتی به 68 روستای زلزله زده مناطق غرب کشور از سوی همیاران سلامت روان در حال انجام است.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.