بین الملل print
تکمیل شکست مثلث عبری- عربی - غربی با اتصال خط زمینی تهران - مدیترانه؛ جبهه النصره هدف بعدی نیروهای جبهه مقاومت در سوریه + نقشه میدانی و عکس
مشرق
0 comment   16 visibility
دوشنبه 29 آبان 1396 ساعت 06:40
چکیده مطلب
یروهای جبهه مقاومت عملیات تثبیت مواضع را در شهر البوکمال در دستور کار قرار داده اند و یگان های مهندسی هم برای پاکسازی مناطق از تله های انفجاری کار گذاشته شده وارد عمل شده اند.
به گزارش مشرق، سوریه پس از 6 سال بحران امروز شاهد تحولات میدانی بسیار مهم بود و شهر « البوکمال» در جنوب استان دیرالزور به عنوان آخرین و مهم ترین پایگاه گروه تروریستی داعش، به کنترل نیروهای جبهه مقاومت درآمد.
تروریست های داعش در 2 هفته گذشته با تمام قدرت از مواضع خود در شهر البوکمال دفاع کردند و حتی توانستند با انجام ضد حملاتی بخش هایی از شهر را دوباره به اشغال خود درآورند اما در نهایت نیروهای جبهه مقاومت به فرماندهی سردار سلیمانی و پس از 10 روز عملیات سنگین موفق شدند کمر تروریست های داعش را در این محور خم کنند.

خبرها حاکیست، نیروهای جبهه مقاومت عملیات تثبیت مواضع را در شهر البوکمال در دستور کار قرار داده اند و یگان های مهندسی هم برای پاکسازی مناطق از تله های انفجاری کار گذاشته شده وارد عمل شده اند.
در ساعات آینده باید منتظر آخرین تلاش های تروریست های داعش برای اشغال مجدد شهر البوکمال بود و آنان با انجام ضد حملاتی تلاش می کنند تا حدی شکست سنگین خود را در این محور پوشش دهند اما واقعیت های میدانی نشان می دهد گروه تروریستی داعش به پایان کار خود رسیده است.

با هماهنگی های صورت گرفته در ماه های گذشته، عناصر تروریستی داعش با تصمیم و دستور حامیان خود ( ائتلاف غربی به رهبری آمریکا) در شرق رود فرات و در کنار نیروهای دموکراتیک کرد مستقر می شوند تا امکان فتنه انگیزی آنان با سناریوهای جدید در آینده حفظ شود.

در جریان عملیات یک سال گذشته نیروهای جبهه مقاومت که از حومه شرق شهر حلب آغاز شد و تا جنوب استان دیرالزور ادامه یافت، بیش از 95 درصد مناطق تحت اشغال گروه تروریستی داعش پاکسازی شد و در حال حاضر فقط بخش هایی از مناطق بیابانی شرق استان حمص و مرکز استان دیرالزور آلوده است.

اگر چه در ماه های گذشته ائتلاف آمریکایی با تمام وجود از گروه تروریستی داعش حمایت کرد و حتی در مقطی به این موضوع اذغان کرد ( خروج امن تروریست های داعش از شهر رقه) اما نیروهای جبهه مقاومت با همراهی متحدین موفق شدند راهبردهای حامیان تروریست ها را به بن بست بکشانند.

از شروع عملیات پاکسازی مناطق آلوده به عناصر تروریستی داعش، نیروهای جبهه مقاومت فرماندهی یگان های زمینی را برعهده داشتند و نیروهای متحد روس هم با پشتیبانی هوایی تکمیل کننده عملیات بودند و این همکاری و هماهنگی دقیق در آزادسازی شهر دیرالزور و البوکمال به اوج رسید.
نیروهای جبهه مقاومت و متحدین در روزهای آینده تلاش می کنند به حضور تروریست های داعش در معدود مناطق اشغالی شرق سوریه پایان دهند و توانایی های خود را به سایر جبهه های نبرد منتقل کنند.

به گزارش مشرق، با آزادی شهر راهبردی البوکمال فقط عمر گروه تروریستی داعش به پایان نرسیده و شکست اصلی متوجه جبهه سرمایه داری است؛ این جبهه در 6 سال گذشته تلاش کرد با تجزیه سوریه و عراق نیروهای جبهه مقاومت را به انزوا بکشاند اما نه تنها این مسئله محقق نشد بلکه برای نخستین بار ارتباط زمینی خط تهران - بغداد - دمشق - بیروت - مدیترانه برقرار شد و حالا باید منتظر تغییر معادلات در غرب آسیا و جهان بود.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.