سیاسی print
تصمیمات جدید مجلس برای سخت تر شدن قاچاق + جزئیات
نامه نیوز
0 comment   4 visibility
سه شنبه 30 آبان 1396 ساعت 10:48
چکیده مطلب
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصمیمات جدید پارلمان برای سخت‌تر شدن قاچاق را تشریح کرد.
موسوی‌لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تصمیمات جدید نمایندگان مجلس برای سخت‌‌تر شدن قاچاق خبر داد و گفت: چندی است که لایحه مبارزه با قاچاق کالا در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بررسی است و تاکنون بندهایی از این لایحه تصویب شده است.
به گزارش نامه نیوز وی با بیان اینکه در جریان بررسی لایحه مبارزه با قاچاق کالا در کمیسیون اقتصادی، بخش‌هایی از قوانین قبلی نیز اصلاح می‌شود، اظهار داشت: هدف از این اقدام تعدادی از نمایندگان مجلس، سخت‌تر شدن کار برای قاچاق کالا و نیز جلوگیری از ورود کالاهای بی‌ کیفیت به کشور است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یکی از تصمیمات جدید مجلس برای مقابله با قاچاق را تعیین میزان جریمه برای واردکنندگان کالای قاجاق دانست و افزود: در این فرآیند و طبق مصوبه جدید کمیسیون اقتصادی مجلس، بالاترین نرخ ارز اعلام شده از سوی بانک مرکزی برای ورود کالاهای قاچاق در نظر گرفته می‌شود که این مسئله ارزش‌گذاری کالاها را با قیمت بیشتری تعیین می‌کند و ورود آن برای واردکنندگان اینگونه کالاها به صرفه نیست.
حجت‌الاسلام موسوی‌لارگانی خاطرنشان کرد: طبق یکی دیگر از بندهای لایحه مبارزه با قاچاق کالا که به تصویب اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس رسیده، بهانه‌ای برای متخلفان قاچاق کالا وجود ندارد، به‌گونه‌ای که بسته به میزان واردات کالا و نوع آن، اگر واردت بیش از میزان تعیین شده باشد، قاچاق محسوب می‌شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان اظهار داشت: با تصمیمات جدید نمایندگان مجلس، دایره قاچاق کالا گسترده‌تر شده و قاچاقچیان نیز نمی‌توانند کالاهای بی کیفیت را با نازل‌ترین قیمت در بازار به فروش برسانند، زیرا هزینه‌های آن افزایش می‌باید.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.