سیاسی print
فولادگر: میزان پایبندی ایران به برجام تا زمانی که توسط طرفین نقض نشده باشد ادامه دارد / ذوالنوری: اروپا در طرح های هسته ای ایران مشارکت کند
نامه نیوز
0 comment   5 visibility
سه شنبه 30 آبان 1396 ساعت 14:54
چکیده مطلب
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: طبعا میزان پایبندی ایران به برجام تا زمانی که توسط طرفین نقض نشده باشد ادامه خواهد داشت، در غیر این صورت با سرعت و شدت بیشتری توسعه فعالیت های هسته ای را ادامه خواهیم داد.
حمیدرضا فولادگر امروز (سه‌شنبه) در حاشیه دومین سمینار سطح بالای همکاری‌های بین المللی ایران و اتحادیه اروپا که در هتل عباسی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: ایران قبل از توافق و حین توافق برجام و پس از آن همواره به موضوع صلح آمیز بودن انرژی هسته ای تاکید داشته و به همین دلیل آژانس انرژی اتمی ۹ بار پس از برجام پایبندی ایران را تایید کرده است.
به گزارش نامه نیوز، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: طبق برجام و در چارچوب همین معاهده توسعه فعالیت های هسته ای حق ایران است و ما می توانیم با توسعه فعالیت های هسته ای در حوزه برق و دارو نیز از انرژی هسته ای بهره ببریم.
وی گفت: طبعا میزان پایبندی ما به برجام تا زمانی که توسط دنیا نقض نشده باشد ادامه خواهد داشت، در غیر این صورت با سرعت و شدت بیشتری توسعه فعالیت های هسته ای را ادامه خواهیم داد.
اروپا در طرح های هسته‌ای ایران مشارکت کند
همچنین مجتبی ذوالنوری، رییس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در حاشیه این سمینار، گفت: اعتقاد داریم اروپا باید در طرح‌های هسته‌ای ایران مشارکت داشته باشد تا بتواند با ایران تعامل بهتری برقرار کند. امیدواریم با توجه به اعلام آمادگی هلگا اشمید در آینده شاهد همکاری‌های بهترین میان ایران و اتحادیه اروپا باشیم و معتقدیم که اروپا باید در طرح های هسته‌ای ایران حضور بهتری داشته باشد تا بتوانیم تعامل بهتری در این خصوص برقرار کنیم.
وی افزود: سال گذشته اولین سمینار عالی بین ایران و اروپا در بلژیک برگزار و توافقات خوبی حاصل شد.
ذوالنوری گفت: همچنین سمینار ۲۵ سال همکاری هسته‌ای میان ایران و روسیه نیز چند ماه پیش برگزار شد و قرار بود اروپا میزبان سمینار هسته‌ای باشد که به دعوت ایران، اصفهان میزبان سمینار سطح بالای همکاری های بین‌المللی ایران و اتحادیه اروپا شد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.