استان ها print
طرح های مدیریت مصرف آب در استان سمنان اجرایی می شود
تسنیم
0 comment   5 visibility
سه شنبه 30 آبان 1396 ساعت 15:35
چکیده مطلب
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان با بیان اینکه کاهش بارندگی عامل اصلی کمبود آب در استان سمنان است گفت: طرح‌های مدیریت مصرف آب در استان سمنان اجرایی می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، ایرج حیدریان ظهر امروز در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان سمنان اظهار داشت: آب یک مایه حیات است و باید برای نسل‌های آینده حفظ شود و این مسئله نیازمند اجرای شیوه‌های مدیریتی است.
وی با بیان اینکه بخش کشاورزی بیشترین سهم را در مصرف آب دارد خاطرنشان کرد: استان سمنان با بحران کمبود آب مواجه است و باید برای حفاظت از منابع آبی موجود برنامه‌ریزی ویژه‌ای داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان با اشاره به وضعیت بارندگی در استان سمنان تصریح کرد: کاهش بارندگی یکی از عوامل اصلی کمبود آب در استان سمنان است و باید برای رفع این معضل نیز تدابیر ویژه‌ای داشته باشیم.
وی از اجرای طرح‌های مدیریت مصرف منابع آبی خبر داد و گفت: با توجه به شرایط جوی کارشناسان هواشناسی پیش‌بینی کاهش بارندگی در سال زراعی جدید در این منطقه رادارند.
حیدریان با بیان اینکه استان سمنان برای توسعه پایدار نیازمند آب است یادآور شد: طرح انتقال آب از دریای خزر به استان سمنان در دست پیگیری است که با تأیید نهایی مسئولان کشوری این طرح ملی اجرایی می‌شود.
وی با بیان اینکه استان سمنان ظرفیت‌های ویژه‌ای در بخش صنعت و کشاورزی دارد ابراز داشت: تأمین آب برای به‌کارگیری و توسعه و تقویت این ظرفیت‌ها در دستور کار قرار دارد.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.