فرهنگی print
تجلیل از استعدادهای درخشان دانشگاه مازندران
ایرنا
0 comment   7 visibility
سه شنبه 30 آبان 1396 ساعت 17:04
چکیده مطلب
ساری - ایرنا - حدود 130 دانشجوی استعدادهای درخشان و المپیادهای علمی دانشگاه مازندران امروز سه شنبه در محل این دانشگاه در بابلسر مورد تجلیل قرار گرفتند.
این تعداد ، دانشجویانی بودند که از مقطع کارشناسی به دوره کارشناسی ارشد راه یافتند.
به گزارش خبرنگارایرنا ؛ رییس دانشگاه مازندران درمراسم تجلیل از این دانشجویان در دانشگاه مازندران گفت: در سال 95 تعداد 60 دانشجو استعداد درخشان در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه پذیرفته شدند که از این تعداد 53 نفر دختر و بقیه پسر بودند.
دکتر سید خلاق میرنیا افزود: همچنین در سال 96 در مقطع کارشناسی ارشد تعداد 66 نفر بعنوان استعداد درخشان در دانشگاه مازندران پذیرفته شدند که از این تعداد 52 نفر دختر و بقیه پسر بودند.
وی اظهارداشت: همچنین در سال گذشته در مقطع دکتری بدلیل عدم کسب نمره به حد نصاب، امکان پذیرش در این مقطع تحصیلی وجود نداشت ولی در سال تحصیلی جاری 2 نفر در این مقطع پذیرفته و مشغول به تحصیل شدند.
وی گفت: همچنین تعداد 18 نفر از دانشجویان دانشگاه مازندران در بیست و دومین مرحله المپیاد علمی صاحب رتبه برتر شدند که از این تعداد سه نفر مورد تجلیل قرار گرفتند.
رییس دانشگاه مازندران در ادامه بیان کرد: بزرگترین محصول استاندارد ایران که با برندهای جهانی رقابت می کنند و حرف برای گفتن دارد، نیروی انسانی است.
وی افزود: اگر امروز دشمنان درصدد متشنج کردن اوضاع خاورمیانه هستند و از سوی دیگر بدنبال سیاه نمایی در داخل کشور می باشند بدلیل ناامن کردن و زمینه مهاجرت مغزهای کشورمان می باشد تا ازاین فرصت نخبگان علمی کشورمان را در اختیار بگیرند.
وی اظهارداشت: خروجی دانشگاهها بدلیل وجود تحصیل کرده هاست که باید نخبگان را در داخل کشور حفظ کنیم تا زمینه توسعه و پیشرفت کشور را فراهم کنیم.
وی گفت: تجلیل از نخبگان وظیفه ذاتی است و نباید به بهانه مشکلات مالی ارج نهادن این چهره های فاخر علمی را به تاخیر بیاندازیم.
دانشگاه مازندران 11 دانشکده دارد که حدود 14 هزار دانشجو در مقاطع مختلف از کاردانی تا دکترا در آن مشغول تحصیل هستند.
این دانشگاه همچنین بیش از 360 عضو هیات علمی دارد و از جمله دانشگاههای کشور است که از دانشجویان خارجی میزبانی می کند.
خبرنگار: فریبرز سیفی**انتشار دهنده: محسن حسن نیا
7343/1899
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.