استان ها print
دومین تماشاخانه خصوصی اصفهان در شهرضا افتتاح شد
مهر
0 comment   1 visibility
پنجشنبه 2 آذر 1396 ساعت 09:43
چکیده مطلب
شهرضا - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا گفت: شهرضا بعد از اصفهان، نخستین شهر دارای سالن تماشاخانه خصوصی در استان است.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی جعفری شامگاه چهارشنبه در آیین افتتاح نخستین تماشاخانه خصوصی شهرستان شهرضا اظهار داشت: بیش از ۲۰۰ میلیون تومان در بخش خصوصی برای تماشاخانه شهرضا هزینه شده است.
وی همکاری بخش خصوصی در پیشبرد اهداف فرهنگی و هنری شهرضا را موثر دانست و افزود: مسولان تعامل و همکاری خوبی برای افراد پیشگام در برنامه‌های مختلف فرهنگی هنری در شهرستان دارند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا هدف دیگر ایجاد این تماشاخانه را ایجاد فضایی برای فعالیت هنرمندان تازه کار عنوان کرد و گفت: هنرمندان با بودجه اندک برای کسب تجربه در مسیر هنری که فرا گرفته اند از جمله کارگردانی، نمایشنامه نویسی و بازیگری گامی برداشته تا هنرمندان پیشکسوت بتوانند به راحتی تئاتر را به نسل بعد از خود بسپارند.
وی تصریح کرد: تئاتر به عنوان بخش های تاثیرگذار و مهم از هنر شناخته می شود که هنرمندان بسیاری با خلاقیت به بیان احساسات و عواطف خود در قالب نقش ها می پردازند و اثرهایی را خلق می کنند که بیانگر مشکل های مردم در عرصه های مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی بوده و آسیب ها و ناهنجاری های مختلف در سطح جامعه را به تصویر می کشند.
جعفری تماشاخانه های خصوصی با توسعه سخت افزاری در تئاتر همراه بودند، تاکید کرد: این موضوع امتیاز برای حوزه هنر محسوب می شود تا پس از دریافت مجوز شورای ارزیابی نمایش خود نمایش های بیشتری برای عموم اجرا شود.
وی با بیان اینکه در شهرستان شهرضا شش گروه نمایشی ثبت شده وجود دارد، افزود: یک جوان تحصیل کرده در رشته نمایش با حمایت خانواده اقدام به تاسیس این تماشاخانه خصوصی کرده است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا گفت: شهرضا ظرفیت‌های بسیاری در بخش‌های مختلف و گونه‌های هنری دارد که یکی از مهمترین آن‌ها هنر نمایش است.
وی اظهار داشت: شهرستان شهرضا ظرفیت بالایی در حوزه فعالیت های فرهنگی هنری دارد و می تواند الگویی برای دیگر شهرهای استان باشد.
بیان واقعیت ها و مسائل مهم جامعه از مهم ترین کارکردهای تئاتر است
در ادامه همچنین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، جایگاه هنر نمایش در بین رشته های هنری را ویژه دانست و افزود: تاریخ نمایش توانسته در خدمت مردم هنر دوست کشور باشد.
وی هنر تعزیه را گره خورده با فرهنگ دینی و عاشورا دانست و گفت: استان اصفهان از نظر هنر و هنرمندی در دنیا مطرح بوده و شهرضا نیز در زمینه ادب و هنر ریشه دار است.
حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری اظهار داشت: درون مایه هنر نمایش با معانی عمیقی آمیخته است و این رشته از بخش های بسیاری تشکیل شده که نخستین پایه آن نویسندگی و نمایش نامه نویسی بوده البته نمایش نامه و کارگردان خوب نیازمند فضای مناسب برای اجرا است و تمام این موارد در کنار هم برای اجرای یک نمایش اثرگذار نیاز است.
وی با بیان تاریخ شهرضا دارای علما و بزرگان پیشگام در حوزه فرهنگ و هنر بوده است، بیان داشت: مردم شهرضا در کنار ایمان، تدین، فرهنگ، ادب و هنر را دوست دارند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: بیان واقعیت ها و مسایل مهم جامعه از مهم ترین کارکردهای تئاتر بوده که می توان با تکنیک و سیاستگذاری های مناسب آنها را بازگو کرد.
وی اضافه کرد: تئاتر می تواند نقش اساسی برای حل مشکلات یا تببین مسائلی از جمله حقوق شهروندی، ترافیک، اعتیاد جوانان و قانون گریزی ایفا کند.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.