ورزشی print
گردهمایی هیاتهای ورزشی جانبازان و معلولان کشور در مشهد
ایرنا
0 comment   9 visibility
پنجشنبه 2 آذر 1396 ساعت 10:58
چکیده مطلب
مشهد- ایرنا- گردهمایی روسای هیاتهای ورزشی جانبازان و معلولان 30 استان روز پنجشنبه با محوریت جذب و توسعه منابع پایدار در مشهد برگزار ‌شد.
نایب رئیس فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولان در این نشست گفت: با توجه به کمبود منابع در بخش ورزش جانبازان ومعلولان لازم است هیاتهای ورزشی ضمن استفاده از مشارکتهای مردمی و سازمانی نسبت به استفاده از طرفیتهای حمایتی نهادهای مختلف از جمله مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی اقدام کنند.
علیرضا صفارزاده افزود: تصویب آئین نامه ترویج فرهنگ حضور، توانمند سازی و افتخارآفرینی جانبازان و معلولان از طریق ورزش در شورای عالی انقلاب فرهنگی بستر مناسب و تکیه گاه قانونی خوبی برای مشارکت مدیران دستگاهها و سازمانها برای حمایت از جانبازان و معلولان و ورزش آنها است.
وی به مشکل تامین مالی هیاتهای استانی اشاره و بیان کرد: طبق مصوبه مجلس در خصوص برنامه ششم توسعه 27صدم درصد از مجموع 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده برای ورزش همگانی و زیرساختهای ورزشی به ویژه در حوزه ورزش جانبازان و معلولان اختصاص یافته است.
نایب رئیس فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولان ادامه داد: با توجه به منابع فراوان حاصله از این قانون، از هیاتهای استانی انتظار می رود نسبت به برقراری ارتباط، تعامل و پیگیری مستمر این قانون از طریق ادارات کل ورزش و جوانان استانها اقدام کنند.
وی همچنین به راه اندازی سامانه تلفنی طرفداران ورزشهای جانبازان و معلولان اشاره و بیان کرد: این سامانه به سرشماره 3064 جهت جلب کمکها و مشارکت آحاد مردم راه اندازی شده که با ارسال یک پیامک روزانه مبلغ200 تومان از هر هوادار اخذ می شود.
صفارزاده گفت: هر هیات ورزشی استان به میزان درآمدی که از طرفداران از طریق این سامانه جذب کند می تواند به نسبت خاصی از این منابع استفاده کند.
800 ورزشکار در رشته های مختلف درهیات ورزشی جانبازان و معلولین خراسان رضوی مشغول فعالیت هستند.
خبرنگار: ناصراسدزاده هروی **انتشار: حسین کریم زاده
3221/1858
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.