بین الملل print
عربستان در حال پیاده سازی سناریوهای آمریکا در منطقه است
انا
0 comment   20 visibility
پنجشنبه 2 آذر 1396 ساعت 12:57
چکیده مطلب
وزیر فرهنگ سابق ترکیه و از متفکران مشهور ترکیه گفت که عربستان در حال پیاده‌سازی سناریوهای آمریکا در منطقه است و این کشور نیز مانند دیگر گروه‌های ترویستی از جمله داعش و جبهه النصره بازیگراجرای سیاست‌های آمریکا در منطقه شامات است.
گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا؛ گروه تروریستی داعش که برای سال‌ها منطقه خاورمیانه بخصوص دو کشور عراق و سوریه را درگیر یک بحران شدید کرده بود بالاخره به پایان خود رسید. پایانی که می‌تواند آغازی بر توطئه‌های جدید در منطقه باشد. در همین راستا و برای بررسی موضوع داعش و اهداف شکل‌گیری این گروه و همچنین توطئه‌های بعد از داعش بخصوص توطئه اخیر عربستان در منطقه در حاشیه اجلاس جهانی محبان اهل بیت با نامیک کمال زیبک، وزیر فرهنگ سابق ترکیه و از متفکران مشهور این کشور به گفت‌وگو پرداختیم، که متن این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
نامیک کمال زیبک، وزیر فرهنگ سابق با بیان اینکه گروه‌های تروریستی از جمله داعش جز عناصر حامی استکبار هستند عنوان کرد: «گروه تروریستی داعش توسط آمریکا ایجاد و تجهیز شد و این گروه در مسیر خواسته‌های آمریکا حرکت می‌کرد. در واقع آمریکا و هم‌پیمانان منطقه‌ای آن از طریق این گروه‌تروریستی درصد سلطه بر منطقه شام یا شامات بودند. این گروه تروریستی ابزار برنامه‌ها و اهداف منطقه‌‌ای آمریکا و اسرائیل بود موضوعی که همه از آن خبر دارند و خودآمریکایی‌ها نیز بارها به آن اعتراف کرده‌اند.»
این متفکر مشهور ترکیه همچنین در پاسخ به اینکه آمریکا در منطقه به دنبال چیست گفت:«کشورهای غربی و متحدان صهیونیست آنها در منطقه با هدف تسلط بر بازارهای جهان و دستیابی به منابع کشورهای منطقه و برای شکستن محور مقاومت که مانع از دستیابی آنها به منافع‌شان است، در صدد تضعیف دولت‌های ملی در خاورمیانه هستند.»
کمال زیبک همچنین در مورد توطئه‌های اخیر عربستان در منطقه نیز گفت: «عربستان در حال پیاده‌سازی سناریوهای آمریکا در منطقه است و این کشور نیز مانند دیگر گروه‌های ترویستی از جمله داعش و جبهه النصره بازیگراجرای سیاست‌های آمریکا در منطقه شامات است.»
وی همچنین با اشاره به مذاکرات آستانه و مذاکرات اخیر میان مقامات روسیه، ایران و ترکیه در سوچی تصریح کرد:« این مذکرات آغاز یک روند مثبت برای تحولات منطقه بخصوص بحران سوریه است، چرا که ترکیه با دوری از سیاست‌های آمریکا و نزدیک شدن به ایران و روسیه می‌تواند به روند ثبات در منطقه کمک کند.»
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.