استان ها print
علم آموزی آلام بشری را کاهش می دهد
مهر
0 comment   3 visibility
جمعه 3 آذر 1396 ساعت 10:04
چکیده مطلب
زنجان-نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان تأکید کرد: با فراگیری علم می‌توان خسارات حوادثی چون زلزله اخیر را که در کرمانشاه اتفاق افتاد، کاهش داد و آلام بشری را در این حوزه به حداقل رساند.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علی خاتمی شامگاه پنجشنبه در آیین گرامیداشت بیست‌وپنج سالگی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه با اشاره به اینکه مردم از زبان امیرالمؤمنین (ع) به سه دسته تقسیم‌بندی می‌شوند، افزود: عالمی که علمش را درراه خدا به‌کار می‌گیرد، دانشجویان و طلابی که در مسیر آگاهی گام برمی‌دارند و کسانی که علاقه‌ای به علم‌آموزی ندارند، این سه گروه را تشکیل می‌دهند.
وی از پرفسور ثبوتی به‌عنوان شخصیتی برجسته در حوزه علمی یادکرد و بابیان اینکه ثبوتی متعلق به زنجان نبوده و به همه دامنه جامعه علمی تعلق دارد، ادامه داد: بی‌شک پرفسور ثبوتی را باید نمونه واقعی انسانی دانست که باهمت خود توانسته است کوهی از مشکلات را جابه‌جا کرده و امروز به‌عنوان یک شخصیتی که جامعه علمی کشور به آن افتخار می‌کند، خدمات ارزنده‌ای را در این حوزه ارائه دهد.
خاتمی با اشاره به اینکه با علم‌آموزی می‌توان از آلام بشری کاست و خسارات حوادثی چون زلزله را کاهش داد، افزود: کشوری چون ژاپن توانسته است با توسل به علم، آسیب‌های حوادثی چون زلزله را به حداقل برساند، لذا ما نیز باید از علم برای کاهش خسارات این‌گونه حوادث در جامعه باشیم اما متأسفانه عادت کرده‌ایم بعد از وقوع حوادثی این‌چنینی به دنبال مقصر باشیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان همچنین با تأکید بر اینکه دین اسلام به جد مسلمانان را با علم‌آموزی تشویق می‌کند، خاطرنشان کرد: توصیه اسلام به فراگیری علم نه از جهت سلطه، بلکه برای رشد و تعالی مسلمانان است.
ثبت بنیاد عام‌المنفعه یوسف ثبوتی
همچنین دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران از ثبت بنیاد عام‌المنفعه یوسف ثبوتی خبر داد و گفت: خوشبختانه این بنیاد بعد از حدود یک سال توسط تعدادی از دوستداران پرفسور ثبوتی موفق به اخذ مجوز شد و به ثبت رسید.
سعد الله نصیری‌قیداری با یادآوری اینکه روز ملی شیخ شهاب‌الدین سهروردی در یونسکو به ثبت رسیده است، افزود: بدون شک، ما هر چه داریم از وجود مفاخری چون سهروردی و ثبوتی‌ها است.
وی بابیان اینکه آنچه باعث می‌شد تا دانشجویان به فراگیری سریع علم در کلاس درس پرفسور ثبوتی همت گمارند، پاکیزگی در وجود ایشان و حتی در درس دادن بود، تصریح کرد: بی‌شک این پاکیزگی مختص پاکیزگی ظاهری نبود و این استاد ارجمند با تکیه‌بر پاکیزگی باطن در مسیری گام برمی‌داشتند که امروز ثمره آن را در عرصه علم و دانش مشاهده می‌کنیم.
نصیری‌قیداری همچنین از ثبت بنیاد عام‌المنفعه یوسف ثبوتی خبر داد و با اشاره به اینکه خوشبختانه این بنیاد بعد از حدود یک سال توسط تعدادی از دوستداران پرفسور ثبوتی موفق به اخذ مجوز شد و به ثبت رسید، ادامه داد: بنیاد عام‌المنفعه یوسف ثبوتی تلاش خواهد کرد نام این استاد گرانقدر را با حمایت‌هایی که از پژوهشگران به عمل خواهد آورد، ماندگار نگه دارد.
دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران خاطرنشان کرد: پرفسور ثبوتی باکارهایی که تا به امروز انجام داده، مصداق این جمله که «اگر دانه‌ای پاکیزه کاشته شود، گل آن به درستی شکوفه می‌دهد» است.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.