استان ها print
امام جمعه شیراز: بسیج باید توسعه یابد/ همدلی ایرانیان بی نظیر است
ایسنا
0 comment   26 visibility
جمعه 3 آذر 1396 ساعت 15:18
چکیده مطلب
امام جمعه‌ی شیراز اعتقاد دارد که بسیج باید توسعه و گسترش یافته و با ارتقاء سطح معنویت و پرمایه‌تر شدن حلقه‌های صالحین، رشدی مداوم را تجربه کند.
به گزارش ایسنا، آیت‌الله اسدالله ایمانی در خطبه‌های نماز جمعه‌ی سوم آذر، گفت: آنچه امام راحل تقریباً چهل سال قبل دستور سازماندهی و راه اندازی‌اش را صادر نمود، امروز برکات و آثار آن به شکلی واضح و آشکار روشن و مشخص شده است.
وی اضافه کرد: آنچه امام(ره) از سازمان‌ بسیج و ایجاد هسته‌های بسیج در کشورهای اسلامی پیش بینی کرده بودند، امروز به دست رهبر معظم انقلاب و ذوالفقار او، سردار رشید اسلام قاسم سلیمانی اجرا شد؛ این برکات بسیج، برکات رهبری و برکات سربازان دلیر در کنار رهبری است.
ایمانی با تبریک پیروزی جبهه مقاومت، گفت: این پیروزی توطئه غرب و آمریکا، اتحادیه اروپا، اتحادیه عرب را بر باد داد.
او به بسیجیان به‌ویژه جوانان بسیجی توصیه کرد که نامه‌ی سردار سلیمانی به رهبری و پاسخ رهبری به نامه‌ی او را با دقت مطالعه کنند.
ایمانی گفت: جوانان بسیجی باید خودشان را آماده کنند که توطئه‌های دیگر دشمن در راه است؛ این نیست که دشمن دست برداشته و با شکست دنبال کار خود برود؛ این‌ها تا اسلام سرپا است با اسلام جنگ دارند، تا غده سرطانی اسرائیل سرپا است با اسلام جنگ دارد؛ این غده‌ی سرطانی باید به وسیله‌ی بسیج برداشته شود و می‌شود.
او ادامه داد: توصیه‌ی دوم من توسعه کیفی و کمی بسیج است؛ بسیج باید توسعه و گسترش پیدا کند؛ باید سطح معنویتش بالا برود؛ این حلقه‌های صالحین باید روز به روز مایه‌دارتر شود، روحانیت باید وقت بگذارد، ائمه جمعه در حلقه‌های صالحین کار کنند.
ایمانی گفت:‌ حلقه‌های صالحین تشکیلاتی است که می تواند معنویت بسیج را بالا ببرد؛ بسیج علاوه بر آموزش‌های مختلف نظامی و غیرنظامی، به معنویت احتیاج دارد، اساس کار ایمان و معنویت است این هم با اعتقادات دینی همراه است. من از همه روحانیون که توان این کار را دارند و از ائمه‌ی محترم جمعه تقاضای رسیدگی به این موضوع و همراهی بیشتر با حلقه‌های صالحین را دارم.
امام جمعه‌ شیراز هم‌چنین با اشاره به وقوع زلزله در استان کرمانشاه، گفت: اکنون با گذشت نزدیک به ده روز، نیازمندی‌های مردم آشکار می‌شود؛ روزهای اول داغ از دست دادن عزیزان و شوک حادثه وجود دارد، اما اکنون نیازهای مهم مردم بیشتر مشخص می‌شود.
ایمانی با تاکید بر لزوم ساماندهی و سازماندهی کمک‌ها و کمک‌رسانی‌ها، ضرورت تامین کانکس برای اسکان موقت زلزله‌زدگان را با توجه به قرار داشتن در فصل سرما و بارندگی، یادآوری کرد.
امام جمعه‌ی شیراز با تصریح این‌که در این حادثه مردم واقعاً کمک کردند، گفت: نمی‌دانیم با چه زبانی از مردم تشکر کنیم، زبان عاجز از این همبستگی و همراهی و همدلی است؛ این مردم و همراهی و همدلی آنان در جهان بی‌نظیر و الگو است؛ مردم بدون توجه به قومیت‌ها، بازی‌های سیاسی و تنها با اندیشه‌ی انسانی همراه شدند و کمک کردند.
ایمانی با اشاره به شکست نظامی داعش، گفت: دیگر حکومتی به اسم داعش در کره زمین نیست، حالا ممکن است فراری‌هایی مثل منافقان فراری که سازماندهی آن ها به هم خورد، حرکت‌هایی داشته باشند، اما تشکیلات بهم ریخته و از بین رفته است.
امام جمعه‌ی شیراز در عین‌حال گفت: مهم تشکیلات فکری است؛ یعنی اگر علمای عامه، علمای دنیای اسلام در تربیت جوانان مسلمان دقت نکنند، آنان را به شکل صحیح پرورش ندهند، تکرار این گروه امکان پذیر خواهد بود؛ لذا رهبر معظم انقلاب اولین حرکتی که بعد از شکست نظامی داعش انجام دادند، حرکت مبارزه‌ی فکری بود.
ایمانی با اشاره به بیانیه‌ی علمای محب اهل بیت(س) سراسر دنیای اسلام، گفت: این بیانیه طبیعتاً اثرگزار خواهد بود؛ اینکه علمای معروف عامه، علمای معروف اهل سنت نامه نوشتند خدمت مقام معظم رهبری و پیروزی بزرگ را تبریک گفته و از داعش بیزاری و برائت جستند، مبارزه فکری با داعش است. ادامه‌ی کار عهده‌ی صاحب نظران، نخبگان جامعه، مدرسان مدارس، علمای بلاد در همه‌ی کشورها خواهد بود، باید جوانان را طوری تربیت کرد که طعمه‌ی داعش نشوند.
انتهای پیام
برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.