ورزشی print
مارسلینو: والنسیا می تواند و می خواهد اولین تیمی باشد که بارسلونا را شکست می دهد
طرفداری
0 comment   18 visibility
جمعه 3 آذر 1396 ساعت 23:42
چکیده مطلب
مارسلینو اشراف کاملی روی آنچه در انتظار تیمش است، دارد.
طرفداری - مارسلینو، سرمربی والنسیا در کنفرانس مطبوعاتی پیش ازدیدار حساس تیمش برابر بارسلونا مدعی شد تیمش توانایی شکست آبی اناری‌ها را دارد.
دو تیم نخست جدول روز یکشنبه در حساس‌ترین بازی هفته و احتمالا نیم فصل، در مستایا رو در روی یکدیگر قرار می‌گیرند. واقعیت این است که عملکرد فوق العاده هر دو تیم در این دوازده هفته نخست، فراتر از انتظارات بوده. بارسا در حالی بدون شکست در صدر قرار دارد که سوپرکاپ اسپانیا را به بدترین شکل به رقیب دیرینه‌اش واگذار کرد و کسی فکر نمی‌کرد تیم والورده بلافاصله متحول شود. از آن سو، خفاش‌ها با مارسلینو خارق العاده بوده‌اند و بهترین شروع تاریخ باشگاه را رقم زدند. اختلاف دو تیم چهار امتیاز است و این بازی شاید سرنوشت قهرمان را مشخص کند.
به گزارش مارکا، مارسلینو در کنفرانس مطبوعاتی پیش ازبازی پس از دادن قوت قبل به ادواردو بریتزو، سرمربی سویا می‌گوید:
باید اعتراف کنم که دوست داشتم در چنین بازی حساس و فوق العاده‌ای از کنار زمین تیمم را هدایت کنم اما شرایط به گونه‌ای رقم خورده که باید از روی سکوها نظاره گر بازی باشم. مشکلی نیست و با آن کنار می‌آیم. این بازی برای ما هم حاوی سه امتیاز ارزشمند است و هم میدانی برای اینکه خودمان را مقابل تیمی بزرگ محک بزنیم. البته با رویای پیروزی. توقف مسی؟ کلیدش دست من نیست چون طبعا من از دیگر مربیانی که پیشتر رو به روی او قرار گرفته‌اند، باهوش تر نیستم. به علاوه، این من نیستم که قرار است بازی کند. حرف زدن و تئوری دادن تا عملی شدن آن تفاوت دارد. سعی خواهیم کرد تا جای ممکن شرکت او در بازی بارسلونا را کاهش دهیم و فضا را از او بگیریم. گرچه نباید فراموش کرد که مسی معمولا در چنین بازی‌هایی بهترین عملکردش را به نمایش می‌گذارد. واقعیت این است که وقتی دیدم مسی مقابل یووه نیمکت نشین است، فکر کردم او مصدوم است. یا مثلا مربی صلاح ندیده که او بازی کند.
شکست بارسا کار بسیار دشواری است اما می‌خواهیم اولین تیمی باشیم که این کار را می‌کند. تاکنون که هیچ تیمی نتوانسته این کار را انجام بدهد. آنها یک سیستم و برنامه بازی دارند. به لحاظ تدافعی با اختلاف، بهترین تیم لیگ هستند و به ندرت گل می‌خورند چرا که شانس‌های زیادی به حریف نمی‌دهند. ما اما می‌خواهیم با استفاده از ابزاری که داریم، هم موقعیت خلق کنیم و هم گل بزنیم و پیروز شویم.
غیبت پیکه؟ فکر نمی‌کنم چندان مهم باشد. اهمیت غیبت او را باید از والورده بپرسید اما درباره تیمی چون بارسلونا حرف می‌زنیم که ترکیب بسیار بزرگ و عمیقی دارد. به نظرم تا هفته دوازدهم، پیکه در سه بازی به میدان نرفته. این یعنی این وضعیت برای بارسا تازگی ندارد و با توجه به ترکیبشان، راه حل‌هایی برای جبران غیبت پیکه خواهند داشت. هرچند که نمی‌توان کیفیت بالای پیکه را کتمان کرد.
من تا کنون موفق به شکست بارسا نشده‌ام و منظور شما ازاین سوال این است که آیا هرگز این اتفاق خواهد افتاد یا نه (می‌خندد). باید در نظر داشته باشیم که در تمام دوران مربی‌گری‌ام، با بهترین بارسلونای تاریخ رو به رو شدم. گرچه هر بار که قرار است با بارسا بازی کنیم، برای کسب اولین بردم تلاش می‌کنم.
زاتزا اگر فردا اتفاق خاصی رخ ندهد، کاملا در دسترس و آماده است. سیمونه بازیکن بسیار مهمی برای ماست و از او می‌خواهم همین روند کنونی‌اش را حفظ کند. اهمیت حمایت تماشاگران نیازی به گفتن ندارد. یکشنبه مطمئنا لحظات سختی را تجربه خواهیم کرد که به خصوص در چنین لحظاتی، نیاز به حمایت هوادارانمان داریم. هواداران ما نشان داده‌اند که قدر تلاش و عملکرد خوب تیم‌شان را به خوبی می‌دانند و بدون شک یکشنبه یار دوازدهم ما خواهند بود.
بارسا در این فصل متفاوت از همیشه بازی می‌کند و تیمی بسیار سازمان یافته و متعادل نشان داده که به سختی گل می‌خورد. اساس کار و فلسفه آنها بر مبنای مالکیت توپ است اما تغییراتی در سیستم وجود دارد. بارسا مثل همیشه ملزم به کسب سه امتیاز است اما والنسیا می‌تواند و می‌خواهد پیروز این بازی باشد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.