سیاسی print
بررسی تامین مالی قراردادهای نفتی در نشست کمیته اقتصادمقاومتی مجلس
انا
0 comment   16 visibility
دوشنبه 6 آذر 1396 ساعت 10:43
چکیده مطلب
رئیس کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس شورای اسلامی از بررسی موضوع تامین مالی قراردادهای نفتی از طریق بازار سرمایه و منابع داخلی در کمیته متبوعش خبر داد.
به گزارش حوزه پارلمانی گروه سیاسی خبرگزاری آنا، رحیم زارع درباره جلسه کمیته اقتصاد مقاومتی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در نشست کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس موضوع تامین مالی قراردادهای نفتی از طریق بازار سرمایه و منابع داخلی مورد بررسی قرار گرفت.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: در این جلسه فعالانی از بازار سرمایه،شرکت‌‌های تامین سرمایه، نمایندگان مجلس، مسئولان وزارت نفت و کارشناسان این حوزه حضور داشتند و نظرات کارشناسی خود را بیان کردند.
نماینده مردم آباده، خرم بید و بوانات در مجلس شورای اسلامی افزود: کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس بنا دارد با بررسی موضوع تامین مالی قراردادهای نفتی ازطریق بازارسرمایه و منابع داخلی، زمینه تسهیل در تامین این منابع مالی را فراهم و موانع موجود در این مسیر را رفع کند.
میزان تأمین مالی از طریق بازار سرمایه بیش از 12 برابر افزایش یافت
زارع گفت:میزان تأمین مالی از طریق بازار سرمایه طی 10 سال گذشته بیش از دوازده برابر افزایش یافته ، به نحوی که از 42 هزار میلیارد ریال در سال 86 به بیش از 522 هزار میلیارد ریال در سال 95 افزایش یافته است.
وی افزود:درحال حاضر نیز بازارسرمایه روش ها و امکانات نوینی برای جذب سرمایه در دست دارد که می تواند از آن برای تامین مالی مناسب پروژه های کلان نفتی استفاده کند پروژهای نفتی، عموما پروژه های با سود بالا و ریسک کم هستند که بطور طبیعی مردم و بخش خصوصی علاقه به سرمایه گذاری در آن هستند از طرف دیگر با توجه به حجم بالای نقدینگی در کشور، بازار سرمایه پتانسیل بالایی برای تامین سرمایه مورد نیاز این پروژه ها دارد.
به گزارش خانه ملت، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تأمین مالی پتروشیمی شیراز در زمان بسیار کم از طریق بورس کالای ایران و خرید اوراق مشارکت آن توسط مردم و همچنین تجربه بسیار موفق فروش اوراق مشارکت توسط شرکت ملی نفت و تقاضای ۸۰ برابری خرید اوراق نسبت به عرضه آن، بیانگر این است که چنانچه صنعت نفت دست همکاری به سمت مردم و بخش خصوصی دراز کند، مردم و بخش خصوصی از آن استقبال می کنند البته شرکت های تامین سرمایه نیز تمایل به سرمایه گذاری در پروژه هایی نفتی را دارند.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.