علمی print
بدهی 140 میلیاردی بیمه ها به مراکز دانشگاه علوم پزشکی سمنان
باشگاه خبرنگاران
0 comment   7 visibility
دوشنبه 6 آذر 1396 ساعت 11:38
چکیده مطلب
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت: بدهی بیمه‌های به بیمارستان‌های ما مبلغی در حدود 140 میلیارد تومان است.
مهدی شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان در گفتگو با  خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  اظهار کرد: یکی از سیاست‌ها و آرزوی دولت‌ها این است که همه مردم تحت پوشش بیمه قرار بگیرند اما به دلیل نبودن سیستم مناسب، تعداد زیادی از بیمه‌ها با یکدیگر همپوشانی داشتند.
تحمیل هزینه‌های زیاد با بیمه شدن 11 میلیون ایرانی  وی بیان کرد: در آغاز طرح تحول نظام سلامت بر اساس آخرین برآوردها در حدود 11 میلیون نفر از مردم ایران تحت پوشش هیچ بیمه‌ نبودند و طبق برنامه‌ریزی‌ها، بودجه برای بیمه شدن 5میلیون نفر تامین شده بود اما متاسفانه شرکت‌های بیمه همه 11 میلیون نفر را تحت پوشش خود قرار دادند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه تحت پوشش بیمه قرار گرفتن 11 میلیون نفر هزینه زیادی بر حوزه سلامت کشور تحمیل کرد، افزود: سیستم بیمه ای برای مدیریت هزینه و کاهش مخارج بیمه سلامت به این نتیجه رسید که همه 11 میلیون نفر بیمه شده فقط در مراکز درمانی و بیمارستان‌های دولتی خدمت دریافت کنند.
شادنوش عنوان کرد: خوشبختانه امروزه مراکز درمانی و بیمارستان‌های دولتی در سراسر کشور از امکانات و تجهیزات بسیار مناسبی برخور دارند و دیگر لزومی برای رفتن به بخش خصوصی به وسیله بیمه شدگان رایگان نیست.
وی با اشاره به بدهی بیمه‌ها به دانشگاه علوم پزشکی سمنان ادامه داد: بدهی بیمه‌ها مبلغی در حدود 140 میلیارد تومان است و کارانه افراد از آذر ماه سال گذشته پرداخت نشده است.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.