استان ها print
11 هزار واحد مسکونی در گمیشان نیاز به مقاوم سازی دارد
تسنیم
0 comment   8 visibility
سه شنبه 7 آذر 1396 ساعت 20:06
چکیده مطلب
مدیر بنیاد مسکن شهرستان‌های گمیشان و بندرترکمن گفت: نزدیک به 11 هزار واحد مسکونی کم دوام و بی دوام در شهرستان گمیشان موجود است که نیاز به مقاوم‌سازی دارند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گمیشان، محمدعلی حیدری عصر امروز در نشست با خبرنگاران استان اظهار داشت: نزدیک به 11 هزار واحد مسکونی کم دوام و بی دوام در شهرستان گمیشان موجود است که نیاز به مقاوم‌سازی دارند.
وی افزود: براساس سرشماری سال 90 مجموع واحدهای مسکونی شهری و روستایی این شهرستان قریب به 14 هزار و 500 واحد بوده که از این تعداد 6 هزار و 564 واحد روستایی و 7 هزار و 936 واحد شهری است. از این تعداد قریب به 11 هزار واحد مسکونی کم دوام و بی دوام هستند که نیاز به مقاوم سازی دارند. سهم واحدهای مسکن روستایی 5 هزار و 137 واحد و سهم واحدهای شهری 5 هزار و 863 واحد است.
حیدری با اشاره به اجرای طرح هادی در روستاهای این شهرستان اظهارداشت: فاز نخست طرح هادی در 17 روستای این شهرستان آغاز شده و در یکسال گذشته نیز بالغ بر 17 میلیارد ریال برای اجرای طرح در 14 روستا هزینه شده است.
وی گفت: علاوه براین طرح هادی در 8 روستا نیز در فازهای دو و سه در دست اجرا قرار دارد.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان‌های گمیشان و بندرترکمن ادامه داد: پایان کار واحدهای مسکونی منوط به کاشت سه اصله درخت مثمر در حیاط منزل است در غیر این‌صورت امکان صدور پایان کار وجود ندارد.
وی با بیان اینکه مقاوم‌سازی مسکن روستایی یکی از موضوعات مهم و اولویت دار در این شهرستان است، خاطرنشان کرد: این شهرستان چون جزو مناطق مرزی به شمار می رود، سقف وام مسکن روستایی 20 میلیون تومان با کارمزد 5 درصد و بازپرداخت 15 ساله است. برای پرداخت تسهیلات مقاوم‌سازی به روستاییان هیچ محدودیتی وجود ندارد.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.