اجتماعی print
موانع پیگیری جرایم بین المللی سایبری
انا
0 comment   2 visibility
چهارشنبه 8 آذر 1396 ساعت 11:00
چکیده مطلب
رئیس پلیس فتا ناجا گفت: تعارضات قوانین داخلی یکی از مشکلات پیگیری بین المللی جرایم سایبری است.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، سردار سرتیپ سیدکمال هادیانفر ضمن تشریح تاثیر ابعاد فضای سایبر بر زندگی جوامع بشری اظهار داشت: در فضای مجازی تعارض قوانین داخلی کشورها یکی از موانع مهم در پی جویی فراملی جرایم سایبری است. همچنین چالش‌های مهم دیگر مانند وب عمیق و تاریک، اینترنت اشیاء، پول‌های مجازی و محیط ابری وجود دارد که باید به آن‌ها پرداخته شود.
وی با اشاره به راهکارهای اساسی برای مقابله با جرایم سایبری در فضای بین‌الملل، تاکید کرد: باید یک نظام حقوقی منسجم جهانی توسط سازمان ملل با تایید کشورها برای مقابله با جرایم سایبری تدوین و تحت اراده جهانی اجرا شود.
رئیس پلیس فتا همچنین بر توسعه تقویت همکاری‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی با حمایت اینتر پل و unodc تاکید و گفت: همه کشورها باید برای تامین امنیت سایبری با استفاده از زیر ساخت‌های استاندارد تلاش کنند. کشورهای دنیا در حوزه جرایم اینترنتی و فراملی باید عمل‌گراتر باشند.
همچنین سرهنگ حسین رمضانی معاون امور بین‌الملل و حقوقی پلیس فتا در این جلسه با اشاره به آغاز به کار کارگاه منطقه‌ای پیشگیری و مقابله با جرائم سایبری نوظهور در تهران اظهار کرد: پلیس سایبری جمهوری اسلامی ایران (فتا) در راستای حمایت و توسعه همکاری‌های منطقه‌ای به منظور برخورد با جرایم سایبری میزبان این کارگاه است.
وی ادامه‌داد: در این کارگاه دو روزه، مقامات پلیسی و حقوقی ایران، افغانستان، پاکستان، قزاقستان، ازبکستان، هلند، ایتالیا، اسپانیا، روسیه و نماینده دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل و دفتر تهران unodc و همچنین مدیرکل حقوقی وزارت امور خارجه حضور دارند.
حسین پناهی آذر مدیرکل امور بین‌الملل وزارت امور خارجه نیز در سخنانی گفت: وجود قانون مقابله با جرایم سایبری و فعالیت پلیس فتا نشان‌دهنده عزم ایران برای برخورد با جرایم فضای مجازی است.
وی افزود: وزارت امور خارجه با تشکیل کمیته تخصصی از اعضای سازمان‌های مرتبط، حمایت همه جانبه‌ای برای تامین امنیت فضای مجازی کرده است.
در پایان نشست روز اول، رئیس پلیس فتا از وزارت امور خارجه و دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل برای تلاش در برگزاری این کارگاه تقدیر کرد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.