فناوری print
لغو موقت پرتاب موشک آماتوری زمین تخت گرایان به دستور دولت آمریکا
گجت نیوز
0 comment   13 visibility
چهارشنبه 8 آذر 1396 ساعت 15:20
چکیده مطلب
لغو موقت پرتاب موشک آماتوری زمین تخت گرایان به دستور دولت، چیزی بود که مایک هیوز هم آن را پیش‌بینی نمی‌کرد. تخت یا کروی بودن زمین در هاله‌ای از ابهام! همانطور که در اخبار قبلی خواندید، مایک هیوز (Mike Hughes) به عنوان یکی از اعضای نظریه زمین تخت تصمیم داشت که با ساخت موشک آماتوری ... نوشته لغو موقت پرتاب موشک آماتوری زمین تخت گرایان به دستور دولت آمریکا اولین بار در گجت نیوز پدیدار شد.
لغو موقت پرتاب موشک آماتوری زمین تخت گرایان به دستور دولت، چیزی بود که مایک هیوز هم آن را پیش‌بینی نمی‌کرد. تخت یا کروی بودن زمین در هاله‌ای از ابهام!
همانطور که در اخبار قبلی خواندید، مایک هیوز (Mike Hughes) به عنوان یکی از اعضای نظریه زمین تخت تصمیم داشت که با ساخت موشک آماتوری خود به فضا برود. این مرد 61 ساله که اخیرا به طرفداران ادعای جنجالی زمین تخت پیوسته، قصد داشت که با موشک دست‌ساز خود، تخت بودن زمین را ثابت کند.
ولی با وجود برنامه‌ریزی‌های بسیار، پروژه ارسال راکت آماتوری زمین تخت گرایان با تاخیر مواجه شد! قرار بود که در طول این ماموریت خطرناک، وی سوار بر موشک آماتوری خود شده و با سرعتی نزدیک به 800 کیلومتر بر ساعت، به ارتفاع 550 متری سطح زمین برسد. در ابتدا گفته‌ می‌شد که این ماموریت قرار است از بیابان موهاوی (Mojave Desert) آغاز شود؛ ولی متاسفانه نگرانی‌های مقامات دولتی در رابطه با خطرات این برنامه، تاخیری 3 روزه را برای اجرای آن در پی داشت. فرمانداری منطقه (Bureau of Land Management)، اعلام کرد که هیچ‌گونه مجوز رسمی برای اجرای این ماموریت به مایک هیوز داده نشده و اجرای چنین ماموریت خطرناکی در مناطق عمومی به هیچ وجه امکان‌پذیر نیست.
مایک هیوز، این موشک آماتوری را در گاراژ خانه خود ساخته و نزدیک به 20 هزار دلار نیز برای آن هزینه کرده است. او همچنین یک کاروان مسافرتی را نیز خریداری کرد تا از آن بتواند به عنوان سکوی پرتاب موشک خود استفاده کند. هیوز همچنین در نظر داشت که بعد از پرواز در ارتفاع 550 متری زمین، موشک خود را به کمک چتر نجات به سلامت به زمین بازگرداند. در این میان، لغو موقت پرتاب موشک آماتوری زمین تخت گرایان چیزی بود که هرگز پیش‌بینی نمی‌شد!

این مرد 61 ساله، پیش‌تر نیز یک راکت خانگی را ساخته بود که در حین فرود مشکلات فراوانی را برایش در پی داشت. او در پایان این پرواز به زمین برخورد کرد و جراحات شدیدی بر بدنش وارد شد؛ به گونه‌ای که تا 2 هفته به کمک واکر حرکت می‌کرد! ولی آیا به نظر شما برای اثبات کروی بودن زمین و یا تخت بودن آن، حتما باید چنین ماموریت‌های خطرناکی را اجرا کرد؟ مسلما خیر! پیش‌تر در مقاله‌ای جامع، 7 روش مختلف برای اثبات کروی بودن زمین و رد ادعای زمین تخت گرایان را مورد بررسی قرار دادیم که انجام برخی از این آزمایشات برای همگان امکان‌پذیر است.
به عقیده زمین تخت گرایان، پرتاب این موشک آماتوری حقایق بسیاری را افشا می‌کند. به عقیده آن‌ها، زمین یک دیسک تخت همانند سکه است و هندسه کروی در مورد آن صدق نمی‌کند! کروی بودن زمین، یک واقعیت علمی و قابل اثبات با قدمت 2500 ساله است که به سختی می‌توان آن را نادیده گرفت. انحنای زمین را در ارتفاع 10.7 کیلومتری زمین و با در دسترس بود زاویه دید 60 درجه به خوبی مشاهده کرد.
مایک هیوز پیش‌تر در یوتیوب ادعا کرده بود که مجوزهای رسمی برای اجرای ماموریت موشک آماتوری خود را از اداره هوانوردی فدرال (FAA) دریافت کرده و هیچ مشکلی در این رابطه وجود ندارد. ولی مقامات دولتی چندی بعد این این موضوع را انکار کرده و با لغو موقت پرتاب موشک آماتوری زمین تخت گرایان ، این ماموریت را به تاخیر انداخته‌اند. گفته می‌شود که با دستور مقامات دولتی، موشک زمین تخت گرایان با یک تاخیر 3 روزه، در تاریخ 4 دسامبر (13 آذر) به آسمان پرتاب شود.
منبع:LiveScience
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.