اجتماعی print
جهاد از ارکان ارزشمند اسلام است
صدا و سیما
0 comment   3 visibility
چهارشنبه 8 آذر 1396 ساعت 20:35
چکیده مطلب
سردار سرتیپ پاسدار قاآنی در یادواره هزار و 500 شهید منطقه سه با بیان اینکه بسیج پیشینه بسیار محکم و منطقی در اسلام است گفت: جهاد نیز به عنوان یکی از ارکان ارزشمند اسلام بوده و تا امروز نیز این رکن مهم ادامه دارد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جانشین فرمانده سپاه قدس در یادواره هزار و 500 شهید منطقه سه تهران افزود: امام خمینی (ره) غبار را از روی بسیاری از راهبردهای دینی کنار زد و با تاسیس بسیج این امر حیاتی به زمین مانده را دوباره احیا کرد.
وی گفت: امام خمینی (ره) تاکید داشت که به ایشان رهبر نگوییم چرا که وی خدمتگزار مردم است و افتخارش این بود که او را یک بسیجی بنامیم.
سردار قاآنی تاکید کرد: خمینی کبیر در پایان جنگ در پیامی گفت: اگر بسیج جهانی سربازان اسلام تشکیل شده بود ایا کسی جرات جسارت به فرزندان معنوی رسول خدا را داشت.
جانشین فرمانده سپاه قدس افزود: این سخن امام بسیار پرمعنا بود چرا که ما به عنوان فرزندان امام و انقلاب باید بسیج جهانی سربازان اسلام را تشکیل می دادیم تا همه جسارت ها به مسلمانان را بگیریم.
وی با بیان اینکه امروز جشن پیروزی بر یکی از خطرناک ترین پدیده های ساخت دست آمریکا، اسرائیل و رژیم سعودی به عنوان گروه های تکفیری است گفت: تمام این پیروزی ها به برکت عظمت خدا، توجهات امام زمان (عج) و رهبری و ولایت بوده است و افتخار همه انسان های در این میدان شاگردی روح خداست.
سردار قاانی گفت: عامل اساسی این موفقیت بزرگ حضور فرزندان امام خمینی (ره) و در امتداد آن استفاده از راه و روش امام در تشکیل بسیج سربازان جهانی اسلام است.
وی تاکید کرد: اولین قدم تشکیل بسیج سربازان جهانی اسلام را در سوریه و عراق به خوبی مشاهده کردید و اگر به خاطر بیاوریم در هشت سال دفاع مقدس همه بسیجی ها در جبهه های حق علیه باطل از همه استان ها کنار یکدیگر بودند و امروز در جبهه مقاومت اسلامی علاوه بر همه استان های ایران اسلامی از بسیاری کشورهای دیگر نیز بسیجیان به دفاع از حرم شتافته اند و این همان تشکیل بسیج سربازان جهان اسلام است.
جانشین فرمانده سپاه قدس با تاکید بر اینکه آمریکا کوچک تر از آن است که عظمت این مملکت و ولایت را بشناسد گفت: ما با تمسک بر سالار شهیدان مقابل هر تهدید جانانه ایستادیم و ان تهدید را به فرصت تبدیل کردیم.
وی افزود: آمریکا و صهیونیست ها بعد از 10 جنگ خانمان برانداز در این 15 سال در منطقه ما که راه انداختند شکستی مفتضحانه خوردند و تنها یکی از اغراق های آمریکایی ها شکست در عراق و افغانستان بود که به گفته مقامات آمریکایی ها 6 هزار میلیارد دلار هزینه کردند و ذلت به دست آوردند.
وی گفت: رژیم صهیونیستی نیز که عصاره همه خباثت های دنیاست در پنج جنگی که در منطقه راه انداخت که دو جنگ آن 33 روزه لبنان و 22 روزه غزه بود جز فرار و شکست چیزی به دست نیاورد.
سردار قاآنی با بیان این سوال که ابرقدرت ها چرا به این روز افتاده اند افزود: همه این پیرزوی ها و اقتدار اسلام بر آمده از خون تک تک شهداست که تقدیم اسلام شده است و اینها جلودارانی هستند که هر بمبستی را شکستند و گردن هر گردن کلفتی را به زیر افکندند.
جانشین فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه دشمنان روزی جنگ را در خانه ما شروع کردند گفت: امروز این جنگ هزاران کیلومتر از مرزهای ما رفته است.
وی با تاکید بر اینکه امریکایی ها خود ادعا می کنند که داعش را درست کرده و به جان منطقه انداختند و اغراق کرده اند که بیش از 25 سال منطقه را به ورته نابودی و اتش افروزی کشیده اند گفت: با جمع شدن داعش در مدت زمانی کوتاه باید امریکا، اسرائیل و سعودی ها از عصبانیت اربده بکشند.
سردار قاآنی تاکی دکرد:?بسیاری از کشورها راه عزت و درست زندگی کردن را یاد گرفتند و این بدون تردید محصولی است که شهدای عالی مقام تقدیم اسلام و کشروهای اسلامی کرده اند و اگر چه این شهدا هر کدام به زمین افتادند اما ستونی با عظمت احداث شد که بسیاری از انسان ها راه باز عزت زندگی کردن را آموختند.
سردار قاآنی افزود: این آخرین عزت آفرینی اسلام را نیز در دفاع از حرم و جنگ مقاومت دیدیم که خطرناک ترین گروه تروریستی که نماد اسلام آمریکایی بود و در مقابل اسلام ناب ایستاده بود چگونه با ذلت از پای در آمد.
وی تاکید کرد: این عزت آفرینی های بسیج جهانی اسلام ادامه دارد و آمریکا و اسرائیل باید بیش از پیش از این بسیج جهانی بهراسند چرا که سادگی قهرمانانه جوانان یمن را مقابل رژیم پوسیده سعودی هم اکنون مشاهده می کنیم.
سردار قاآنی با اشاره به اینکه یمن روزی حتی یک سکوی آماده شلیک موشک نداشت گفت: جهان دید که این جوانان فهمیده یمنی چگونه راه شهدا را ادامه دادند و کاری کردند که برد موشک های آنها به پایتخت سعودی ها رسید و رژیم پوسیده سعودی شروع به فرافه کنی کرد.
وی تاکید کرد: ایران اگر کاری بخواهد کند به هیچ کس ربطی ندارد و رژیم سعودی باید بداند که گردن کلفت تر از آنها که امریکا باشد عرضه مقابله با ایران را ندارد چه برسد به رژیمی که در مقابل آمریکا هیچ است.
جانشین فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه اگر سعودی ها هر روز دیر تر جنگ خود با یمن تمام کنند ضررش را خواهند دید افزود: تسلط بر ملت غیور یمن امری محال است.
وی افزود: اگر چه دشمن هر روز توطئه ای علیه ایران اسلامی دارد اما فداکاری ملت غیور ما و منطقه همه تهدیدها را زیر پا می گذارد و به فرصت تبدیل می کند.
سردار قاآنی گفت: بسیج جهان اسلام را فرا گرفته و سند محکمی برای حفظ اسلام و ارزش های آن شده است چه در عراق و چه در کشورهایی که ایستادگی را از شهدا آموخته اند.
وی در پایان گفت: هدف نهایی ما احیای اسلام و رسیدن به حکومت جهانی حضرت ولی عصر (عج) است و ذره ای از هدف خود کوتاه نخواهیم آمد.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.