بین الملل print
بی اطلاعی 25 هزار نفر در فرانسه از آلوده بودن خود به ایدز
صدا و سیما
0 comment   10 visibility
پنجشنبه 9 آذر 1396 ساعت 10:00
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما، بیست و پنج هزار نفر در فرانسه از آلوده بودن خود به ویروس اچ آی وی بی اطلاعند.
به نوشته روزنامه لوفیگارو چاپ پاریس، در سال دوهزار و شانزده حدود شش هزار مورد جدید مبتلا به اچ آی وی در فرانسه شناسایی شد که بیش از یک چهارم آن‌ها در مرحله پیشرفته بودند. اما به گفته آژانس بهداشت عمومی فرانسه هنوز بیست و پنج هزار نفر در این کشور از آلوده شدن خور به ویروس ایدز بی اطلاعند. به مناسب اول دسامبر روز جهانی مبارزه با ایدز وزارت بهداشت و آژانس بهداشت عمومی فرانسه قصد دارند در مورد روش‌های گوناگون غربالگری و تشخیصی این بیماری کمپین اطلاع رسانی جدیدی راه بیاندازند. قرار است در ماه دسامبر پوستر‌هایی در خیابان نصب شود و از طریق اینترنت نیز اطلاع رسانی شود.
فرانسوا بوردیون مدیر آژانس بهداشت عمومی فرانسه می‌گوید هرچه زودتر وضع بیماران مشخص شود مزیت بیشتری نیز خواهد داشت. در واقع خطر انتقال ویروس اچ آی وی در بیمارانی که تحت درمان قرار دارند گاهی صفر است.
طبق گزارش آژانس بهداشت عمومی فرانسه شمار ابتلا به اچ آی وی در سال دوهزار و شانزده در مقایسه با سال دوهزار و سیزده، پنج درصد کاهش یافته است. اما انتقال ویروس از طریق سرنگ‌های مشترک از ۱۲.۷ درصد در سال دوهزار و دوازده به ۱۷.۵ درصد در سال دوهزار و شانزده رسیده است.
سازمان جهانی بهداشت و مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در گزارشی که روز سه شنبه منتشر شد در مورد شمار بی سابقه ابتلا به اچ آی وی در سال دوهزار و شانزده هشدار دادند. سال گذشته صد و شصت هزار نفر در پنجاه و سه کشور اروپایی عضو سازمان جهانی بهداشت به اچ آی وی آلوده شده اند که هشتاد درصد آن‌ها در اروپای شرقی بودند.
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.