استان ها print
افتتاح مرکز توانبخشی هلال احمر در سرپل ذهاب
ایسنا
0 comment   10 visibility
پنجشنبه 9 آذر 1396 ساعت 10:37
چکیده مطلب
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از افتتاح مرکز توانبخشی جمعیت هلال احمر در شهرستان سرپل ذهاب خبر داد.
به گزارش ایسنا، دکتر فرزین معتمدی با اشاره به زلزله اخیر کرمانشاه و بروز مشکلات توانبخشی بر اثر تخریب منازل و زیر آوار ماندن افراد، افزود: متاسفانه در چنین حوادثی بیشترین ضربه متوجه افرادی است که زیر آوار مانده‌اند و در همان لحظه به درمانی فراتر از درمان سرپایی آنها توجهی نمی‌شود.
وی عنوان کرد: در چنین مواردی جامعه آسیب دیده نیازمند دریافت خدمات توانبخشی در کوتاهترین زمان و نزدیکترین مکان می‌باشند.
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با بیان اینکه با وقوع زلزله زیر ساخت‌های ارائه خدمات توانبخشی در شهرستان سرپل ذهاب تخریب شده است، گفت: برای حفظ سلامت افراد حادثه دیده جمعت هلال احمر کرمانشاه اقدام به تاسیس مرکز توانبخشی در این شهرستان کرد.
به گفته این مسئول  در این مرکز بازتوانی پس از شکستگی‌ها، کاهش درد و شروع حرکت برای مصدومین انجام می‌شود.
معتمدی با اشاره به اینکه هزینه خدمات توانبخشی بسیار زیاد است، گفت: خدمات فیزیوتراپی و ارتوپدی فنی در این مرکز توسط افراد مجرب به صورت رایگان ارائه می‌شود.
وی ارائه رایگان انواع مچ بند، زانو بند و کمربند طبی  براساس نظر پزشک یا کارشناسان فیزیوتراپی و ارتوپدی فنی را از دیگر خدمات این مرکز برشمرد.
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر کرمانشاه با بیان اینکه خدمات توسط جمعیت هلال احمر با همکاری انجمن فیزیوتراپی ایران ارائه می‌شود، خاطر نشان کرد: چهار تخت همزمان با دستگاه‌های پیشرفته به بیماران خدمات می‌دهد.
انتهای پیام
برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.