اقتصادی print
اتخاذ تصمیم برای ادامه ساخت خط 2 و اجرای خط 5 قطار شهری کرج
ایرنا
0 comment   7 visibility
پنجشنبه 9 آذر 1396 ساعت 13:03
چکیده مطلب
کرج - ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر کرج اعلام کرد که برای تعیین تکلیف پیمانکار خط 2 قطار شهری و ادامه ساخت این خط و خط 5 متروی کرج تصمیم گیری شد.
محمد نبیونی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: در نشست امروز کارگروه مشترک شورا و شهرداری کرج مقرر شد تا درآینده نزدیک تکلیف پیمانکار خط 2 قطار شهری و ادامه ساخت این پروژه مشخص شود.
وی ادامه داد: طبق بررسی ها برای تکمیل خط 2 قطارشهری کرج 2 هزارو500 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که سهم دولت 50 درصد و سهم مدیریت شهری 50 درصد دیگر است.
نبیونی بیان کرد که قرار است بخشی از بودجه مورد نیاز این پروژه از محل فاینانس ، اعتبارات دولتی و فروش اوراق مشارکت تامین شود.
وی اظهار داشت: امروز کارشناسان درقالب یک کارگروه و با حضور معاون عمرانی استانداری البرز نظرات کارشناسی خود را درخصوص مسائل مالی ، فنی و تامین منابع خطوط قطار شهری کرج بیان کردند.
رئیس شورای اسلامی شهر کرج در خصوص تصمیم گیری برای اجرای خط 5 قطار شهری کرج گفت: اکنون مقدمات اجرایی شدن خط 5 قطار شهری کرج فراهم شده و در حال تعیین شرکت سرمایه گذار و پیمانکار هستیم که تلاش براین است که این خط در دست ساخت قرار گیرد.
وی با تاکید براینکه نباید زمان را تنها صرف مشکلات خط 2 قطار شهری کرد ، افزود: با سرمایه گذاران مختلف برای اجرای خط 5 قطار شهری کرج در حال مذاکره هستیم .
وی یادآور شد: تاکنون در مجموع 500 میلیارد تومان برای احداث خط 2 قطار شهری کرج هزینه شده که 450 میلیارد تومان آن توسط دولت و 50 میلیارد تومان از سوی شهرداری کرج تامین شده است.
نبیونی با اشاره به اینکه شهرداری کرج تاکنون بودجه مشخصی برای ادامه ساخت قطار شهری در طول سال اختصاص نداده ، اظهارداشت: اگر شهردار کرج بودجه سال 97 قطار شهری را در قالب لایحه به شورا ارسال کند، از این پس برای ادامه ساخت این پروژه اعتبار ویژه تعیین می شود.
وی گفت: در بخش حمل ونقل کرج اولویت دار ترین پروژه ، قطار شهری است که باید تکمیل و به بهره برداری برسد.
در سال 79 اوایل خط ریلی مترو بین صادقیه تهران و میدان شهید سلطانی کرج احداث و راه اندازی شد که خط یک ریلی کرج در ادامه این مسیر به منطقه گلشهر متصل شد.
همچنین 5 خط دیگر ریلی برای کرج تعریف شد که از سال 84 عملیات ساخت خط 2 قطار شهری به طول 27 کیلومتر با 27 ایستگاه بین کمالشهر کرج و شهرستان شهریار استان تهران در دست ساخت قرار گرفت که تاکنون 15 کیلومتر تونل این خط حفاری شده است که به دلیل مشکلات مالی و اختلاف بین کارفرما و پیمانکار ادامه طرح دچار مشکل شد.
تاکنون 2 رام قطار برای خط 2 کرج خریداری و در انبارها نگهداری می شود.
مردم کرج که با مشکل ترافیک و آلودگی هوا مواجه بود سالها ست که در انتظار تکمیل پروژه های قطار شهری
هستند.
7410/ 6155خبرنگار:مژگان السادات سجادی**انتشار دهنده : محمد عزیزپور
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.