اقتصادی print
تولید کنندگان نفت توافق کاهش تولید را 9 ماه دیگر تمدید کردند
تسنیم
0 comment   6 visibility
جمعه 10 آذر 1396 ساعت 10:07
چکیده مطلب
تولید کنندگان عضو و غیر عضو اوپک با هدف پایان دادن به مازاد عرضه نفت خام موافقت نمودند که توافق کاهش تولید نفت را تا پایان سال 2018 تمدید کنند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، تولید کنندگان عضو و غیر عضو اوپک روز پنجشنبه در وین با هدف پایان دادن به مازاد عرضه نفت خام موافقت نمودند که توافق کاهش تولید نفت را تا پایان سال 2018 تمدید کنند. آنها در عین حال این سیگنال را به بازار ارسال کردند که ممکن است در صورت افزایش بیش از حد قیمت ها، زودتر از موعد به توافق خاتمه دهند.
روسیه که امسال برای اولین با در همکاری با اوپک تولید خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده، در تلاش بود تا پیام روشنی درباره نحوه خروج از توافق در صورت بروز کسری عرضه به بازار ارسال کند تا قیمت ها خیلی به سرعت افزایش پیدا نکند و موجب تشویق ورود تولید کنندگان شیل به بازار نشود.
روسیه برای برقراری توازن در بودجه خود به قیمتی بسیار پایین تر از رقم مورد نیاز عربستان نیاز دارد.
توافق کاهش تولید فعلی اوپک و متحدانش، در ماه مارس منقضی می شود.
خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان به خبرنگاران گفت، اوپک و متحدانش غیر عضوش توافق کرده اند که توافق کاهش تولید را برای مدت 9 ماه یعنی تا پایان سال 2018 تمدید کنند.
اوپک همچنین تصمیم گرفته که میزان مجموع تولید نفت نیجریه و لیبی را در سطح تولید سال 2017 یعنی زیر 2.8 میلیون بشکه در روز محدود سازد. هر دو کشور به دلیل ناآرامی های داخلی و تولید کمتر از حد انتظار نفت، تاکنون از توافق کاهش تولید معاف بوده اند.
فالح گفت، در حالی که دنیا دارد وارد فصل زمستانی با میزان تقاضای پایین می شود، حداقل چند ماهی زود است بخواهیم درمورد خروج از توافق سخن بگوییم. وی افزود، اوپک در نشست بعدی خود در ماه ژوئن وضعیت پیشرفت توافق را مورد بررسی قرار خواهد داد. «زمانی که ما تصمیم به خروج از توافق بگیریم، این کار را خیلی به تدریج انجام خواهیم داد... تا مطمئن شویم که بازار را شوکه نمی کنیم.»
انتهای پیام/166
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.