سیاسی print
امام جمعه ملکشاهی: لازمه صدور انقلاب به جهان، حفظ وحدت است
ایرنا
0 comment   22 visibility
جمعه 10 آذر 1396 ساعت 12:58
چکیده مطلب
ایلام - ایرنا - امام جمعه ملکشاهی گفت: لازمه صدور انقلاب به جهان، حفظ وحدت است با تفرقه و اختلاف نمی توانیم انقلاب مان را صادر کنیم.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالله امینی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان ملکشاهی با تبریک میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) و هفته وحدت گفت :وحدت و دوری از تفرقه یکی از مقوله های مهم در حوزه سیاسی ، اجتماعی و مذهبی است که عقل و نقل لزوم و وجوب آن را خصوصا در زمان ما تایید می کنند.
امام جمعه ملکشاهی اظهار کرد: وحدت بین مسلمین چند ثمره مهم دارد که چشم پوشی از این ثمرات خیانت به دین و مذهب و خیانت به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام است .
وی ثمره اول وحدت بین مسلمین هم دلی مسلمین و انگیزه آنان در مبارزه با استکبار و در راس آن آمریکا و انگلیس و صهیونیسم است اگر مسلمین از تفرقه و اختلاف پرهیز کنند و وحدت میان خود را حفظ کنند در یک صف علیه استکبار و ظلم قرار خواهند گرفت و قدرت مسلمان افزایش پیدا خواهد کرد و برعکس هر کجا تفرقه باعث شکاف بین مسلمین شده است از همانجا دشمن وارد می شود و به اسلام و مسلمانان ضربه می زند.
حجت الاسلام امینی سپس با اشاره به ثمره دوم از ثمرات وحدت گفت :ثمره دوم از ثمرات وحدت صدور انقلاب به جهان اسلام و سپس به همه جهان است و لازمه صدور انقلاب به جهان، حفظ وحدت است با تفرقه و اختلاف ما نمی توانیم انقلاب مان را صادر کنیم .
وی اضافه کرد:در واقع ایجاد اختلاف و تفرقه در بین مسلمین از مشترکات استکبار و حکام جور منطقه است و بهترین نوع اختلاف و تفرقه ایجاد گروه های تکفیری در بین مسلمان است از آن طرف بوسیله رسانه های آمریکایی و انگلیسی شیعه و سنی همدیگر را تکفیر کرده و به مقدسات هم توهین می کنند تا حس نفرت بین مسلمان ایجاد شود و از طرف دیگر گروه های تکفیری راه اندازی می کنند تا مسلمانان به هم مشغول شوند و از دشمن واقعی غفلت کنند .
امام جمعه ملکشاهی خاطر نشان کرد:در واقع تمام منویات خبیثانه دشمنان اسلام و مسلمانان از طریق ایجاد شکاف بین صفوف مسلمین تامین می شود لذا تفرقه و اختلاف از مختصات ظالمان است که شعارشان تفرقه بیانداز و حکومت کن است زیرا جامعه ایی که دچار تفرقه شده است بجای مبارزه با ظالم و دفاع از مظلوم به خودشان می پردازند و ظالم می تواند در آرامش حکومت کند و سیاست های استکباری و استعماری خود را در منطقه ادامه دهد .
خبرنگار: روح اله احمدی**انتشار دهنده: شهریار حیدری فر
7179
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.