سیاسی print
مقابله با تفکر انحرافی در بین اهل سنت و شیعه ضروری است
ایرنا
0 comment   18 visibility
شنبه 11 آذر 1396 ساعت 12:40
چکیده مطلب
بجنورد- ایرنا- معاون امور ایران در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه مقابله با تفکر انحرافی در بین اهل سنت و شیعه ضروری است و باید مبارزه کرد، گفت: نباید اجازه داد تفکرات غلط و انحرافی، دین و جامعه را تحت تاثیر قرار دهد.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام سیدحامد علم الهدی روز شنبه در همایش پیشگامان وحدت در استان خراسان شمالی در بجنورد اظهار کرد: تشکیل امت واحده مسئولیت یک ارگان نیست بلکه همه ارگان ها، نهادها، آحاد مردم، علمای شیعه و سنی، همه اندیشمندان و همه دلسوزانی که فکر تقریب را قبول دارند این مسئولیت را بر عهده دارند.
وی با بیان اینکه نقطه ضربات دشمن در دو جهت قومیت و مذهب است اظهار کرد: ایران جهان کوچک است، اقوام و مذاهب مختلف دارد دشمن سعی می کند از این دو ناحیه ضربه وارد کند.
معاون امور ایران در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه مشترکات زیادی بین اقوام و مذاهب وجود دارد افزود: باید تلاش کنیم از هر گونه تفرقه جلوگیری شود.
وی اظهار کرد: حتی در بین یک مذهب اختلاف فقهی وجود دارد نباید این اختلافات جزیی باعث تفرقه و جدایی از همدیگر شود چرا که خواسته دشمن است.
حجت الاسلام علم الهدی با بیان اینکه ایران هم اکنون در مقطع حساس و بحرانی قرار دارد گفت: نه تنها ایران بلکه هم اکنون منطقه و حتی دنیا نیز بحرانی است، فتنه ها یکی پس از دیگری در راس کشور و همچنین منطقه ایجاد می شود و هم اکنون با آن مواجه هستیم.
وی افزود: در دوره پسا داعش همان طور که این فتنه از منطقه رفت، فتنه های دیگری پس از آن ایجاد شدند.
وی گفت: فتنه داعش نه تنها منطقه را تحت تاثیر گذاشت بلکه دنیا از آن بی تاثیر نبود، این ضربه حتی به کشورهای اروپایی نیز رسید و دنیای غرب نیز با این پدیده رو به رو بود.
علم الهدی افزود: این پدیده را به عنوان اسلام و دین به دنیا معرفی کردند، چهره‌ای نازیبا و خشن از اسلام به دنیا معرفی شد، حرکات و تصاویر بسیار زشت از آدم کش ها در رسانه ها و فضای مجازی به تصویر کشیده شد، این نقشه‌ دنیای غرب بود تا اسلام زیر سوال برود تا جوانان از اسلام بترسند و تمایلی به این دین و حتی سایر ادیان الهی نداشته باشند.
وی با بیان اینکه هنوز طعم شیرینی نابودی داعش را نچشیده ایم مسئله اقلیم کردستان را مطرح کردند گفت: هنوز آتش این نخوابیده است چالش دیگری در منطقه ایجاد کرد، نخست وزیر لبنان را در یک کشور دیگر به گروگان گرفتند تا لبنان و حزب الله به چالش بیفتاد.
* دشمن فتنه ها را پشت سر هم آماده کرده است
علم الهدی با بیان اینکه دشمن فتنه ها را پشت سر هم آماده کرده است گفت: هنوز از یک فتنه خارج نشدیم فتنه ای دیگر راه می اندازند.
همایش پیشگامان وحدت با حضور علمای شیعه و سنی استان خراسان شمالی در تالار لاله سپاه برگزار شد.
10 درصد از جمعیت 864 هزار نفری خراسان شمالی اهل سنت هستند که در شهرستان های بجنورد، مانه و سملقان و راز و جرگلان سکونت دارند.
3007/ 6042 خبرنگار: ربابه صانعی. ** انتشار دهنده: سید حسین قدسی
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.