سیاسی print
استاندار خوزستان: نرخ بیکاری استان خوزستان از متوسط کشوری بیشتر است
عصر ایران
0 comment   7 visibility
شنبه 11 آذر 1396 ساعت 17:15
استاندار خوزستان گفت: از سال۹۰ تا۹۵ ما در استان خوزستان کاهش نرخ بیکاری داشتیم اما باز هم متوسط نرخ بیکاری در استان از متوسط نرخ بیکاری کل کشور بیشتر است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، غلامرضا شریعتی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خوزستان درباره مشکل منطقه منبع آب شهرستان اهواز اظهار داشت: ما در منطقه منبع آب باید 800 خانه‌وار را جابه‌جا کنیم، این ریزشی که رخ داد و جان دو تن از همشهریان ما را گرفت و ریزش بعدی که خدا را شکر مشکلی پیش نیامد نشان می‌دهد ما در معرض خطر ریز کوه در آن منطقه هستیم.
وی افزود: من خدمت وزیر کشور موضوع را مطرح کردم و او موافقت کرد همچنین یادآور شدم که به هر خانواده ساکن در منطقه منبع آب 10 الی 12 میلیون تومان پرداخت و به شهر رامین و یا شیرین شهر منتقل شوند تا مابقی اقساط توسط خانه‌وارها پرداخته شود.
استاندار خوزستان بیان کرد: اکنون این طرح را برای دولت ارسال کردیم و اگر تصویب شود ما می‌توانیم 800 خانواده ساکن در منطقه منبع آب را جابه‌جا کنیم، استان خوزستان جابه‌جایی 80 خانواده را پذیرفته و ظرفیت آن‌ها را دارد که 40 خانه‌وار به صورت کامل جابه‌جا شدند اما انتقال 800 خانه‌وار از ظرفیت استان خوزستان خارج است.
وی در پاسخ به اعتراض نماینده شهرستان شادگان درباره بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی استان عنوان کرد: ما این دغدغه نماینده‌ها را می‌ستاییم و بالاخره باید همه در کنار همدیگر برای اصلاح وضع موجود دراستان بسیج شویم.
شریعتی تصریح کرد: از سال 90 تا 95 ما در استان خوزستان کاهش نرخ بیکاری داشتیم اما باز هم متوسط نرخ بیکاری استان خوزستان از متوسط نرخ بیکاری کل کشور بیشتر است.
وی گفت: ما در استان خوزستان شاهد آن هستیم که نرخ بیکاری در مقطع سنی مشخصی بالاتر می‌رود و این بدان معنی است که باید برای رده سنی فعال و تحصیل کرده برنامه داشته باشیم و از نیرو و ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم.
استاندار خوزستان تاکید کرد: راه دیگر توسعه استغال فعال کردن پروژه‌های عمرانی است تا باعث اشتغال شود و به حرکت در آوردن پروژه در حوزه عمران یکی از راه‌های تولید اشتغال خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: دولت 1.5 میلیارد تومان از سوی صندوق توسعه برای تولید اشتغال اختصاص داده و سهم استان خوزستان 240 میلیارد تومان است، همه در حال جمع‌آوری طرح‌ها در خصوص اجرایی کردن آن طرح‌ها هستند.
شریعتی تصریح کرد: ما به طور اختصاصی برای شهرستان‌ها سهمیه نمی‌دهیم و هر شهرستانی که فعال‌تر بود و طرح‌های موثرتری را ارائه داد مورد استقبال قرار خواهد گرفت، امیدواریم به تدریج کارهای که خواست به حق مردم هستند را به نتیجه برسانیم.
وی درباره اشتغال نیروهای غیر بومی در استان خوزستان گفت: اشتغال غیر بومی یعنی در استان کار هست و بالاخره زد و خورد مالی صورت می‌گیرد همچنین ما گاهی اوقات کارهای انجام می‌دهیم که به عواقب بعدش فکر نمی‌کنیم مانند سامانه شتاد که پروژه‌ها را به مناقصه می‌گذارد.
استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: سامانه ستاد در جذب پیمانکاران بومی مشکل ایجاد کرده است و در بحث جذب نیروی بومی دست ما را بسته است این سامانه باید اصلاح و یا حذف شود.
برچسب ها
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.