استان ها print
نظارت دقیق بر بهداشت دام در استان های مرزی/احداث آزمایشگاه های مجهز در سراسر کشور
باشگاه خبرنگاران
0 comment   8 visibility
یکشنبه 12 آذر 1396 ساعت 12:28
چکیده مطلب
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: با توجه به همسایگی با کشورهای مختلف این سازمان نظارت شدید بر سلامت دام ها در استان های مرزی دارد.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، علیرضا رفیعی پور  رئیس سازمان دامپزشکی کشور  روز یکشنبه در ایلام اظهار داشت: با توجه به گستردگی مرزهای کشورمان و همسایگی با کشورهای مختلف همه ساله شاهد حرکت دام ها در نقاط مرزی هستیم و کارشناسان این سازمان نظارت دقیق و مستمری بویژه در استان های مرزی داشته تا از انتقال بیماری های مشترک بین انسان و دام جلوگیری شود.
وی افزود: اگر کوچکترین کوتاهی در زمینه نظارت بر سلامت دام ها صورت گیرد، ممکن است عواقب بسیار سنگین و غیرقابل جبرانی به دنبال داشته باشد و همین عامل باعث می شود شدیدترین نظارت ها را در این حوزه اعمال کنیم.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور اضافه کرد: رسیدن غذای سالم به دست مصرف کننده نیازمند یک زنجیره پیوسته و کامل است و باید در تمامی مراحل آن رعایت نکات بهداشتی مورد توجه باشد، تولید دام سالم توسط دامدار، حمل و نقل کیفی دام، سلامت بهداشت محیط در کشتارگاه ها و نیز خرید فرآورده خام دامی از مراکز مجاز عرضه و فروش باید بطور دقیق لحاظ شود.
رفیعی پور گفت: یکی از موارد که در این زمینه نیاز داریم احداث آزمایشگاه های مجهز در سراسر استان های کشور است که در این حوزه استان های مرزی همچون ایلام از حساسیت بیشتری برخوردار هستند.
وی با هشدار به مردم در خصوص تامین نیازهای خود از مراکز غیرمجاز توصیه کرد برای حفظ سلامت خود و فرزندان نکات و توصیه های کارشناسان را جدی بگیرند.
انتهای پیام/ب
صحبت های رئیس سازمان دامپزشکی کشور در ایلام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.