حوادث print
۱۵۰۰ واحد مسکونی در مناطق زلزله زده هجدک نیاز به بازسازی دارند
ایسنا
0 comment   14 visibility
یکشنبه 12 آذر 1396 ساعت 14:40
چکیده مطلب
رییس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه منطقه زلزله زده گسترده نبوده، گفت: ارزیابی های انجام شده نشان داد که 900 واحد مسکونی روستایی و 600 واحد مسکونی شهری در مناطق زلزله زده نیاز به بازسازی دارند.
به گزارش ایسنا، اسماعیل نجار در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده هجدک شهرستان راور و روستای گورک با اشاره به زلزله 6.1 ریشتری روز جمعه در این منطقه، اظهار کرد: این زلزله خوشبختانه تلفات جانی نداشته و فقط 51 نفر مصدوم شده اندکه به صورت سرپایی درمان شدند.
وی بااشاره به عکس العمل سریع ستاد بحران استان کرمان عنوان کرد: ستاد بحران استان بلافاصله پس از زلزله تشکیل شد و گروه ارزیاب به منطقه اعزام و کار امداد و نجات را سریعا آغاز کردند.
وی بر لزوم افزایش سرعت در اعطای کمک های بلاعوض به مردم تاکید کرد و افزود: برای بازسازی و مقاوم سازی سازه نیاز به مشارکت مردم و همکاری بانک ها است.
وی باشاره به مقاوم سازی های صورت گرفته در کرمان اظهار کرد: با توجه به زلزله های گذشته، در سال های اخیر بازسازی به نحوه احسن در کرمان انجام شده و بیشتر ساختمان ها نوساز هستند.
نجار به سازهای غیرمقاوم اشاره کرد و افزود: سالانه برای نوسازی 200 هزار واحد مسکونی در کل کشور پرداخت تسهیلات در دستور کار دولت است.
وی از نوسازی و بازسازی یک میلیون و 800 هزار واحد مسکونی در کشور خبر داد و عنوان کرد: امیدواریم این نوسازی ها استمرار داشته باشد، ضمن آنکه اصل بر این است که ساختمان های قدیمی و فرسوده تخریب شوند و ساختمان مقاوم جای آنها ساخته شود اما در گذشته برخی اینگونه انجام ندادند.
"اسماعیل نجار" در جمع نمازگزاران روستای گورک شهرستان راور نیز  اظهار کرد: برای مقاوم سازی هر واحد مسکونی شهری 40 میلیون تومان وام با نرخ بهره 5 درصد و 6 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شود.
وی ادامه داد: برای مقاوم سازی هر واحد مسکونی روستایی وام 30 میلیون تومان با کارمزد 4 درصد و کمک بلاعوض 5 میلیون تومان پرداخت می شود ضمن آنکه 2 میلیون تومان کمک بلاعوض معیشتی نیز پرداخت خواهد شد.
نجار بیان کرد: برای هر واحد دامی 600 هزار تومان و برای هر واحد دام سنگین 4 میلیون تومان وام پرداخت می شود.
انتهای پیام
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.