سیاسی print
نظر عضو شورای راهبردی روابط خارجی درباره مذاکره موشکی
تسنیم
0 comment   14 visibility
دوشنبه 13 آذر 1396 ساعت 02:08
چکیده مطلب
عضو شورای راهبردی روابط خارجی گفت: برای اقدامات دفاعی با هیچ کشوری مذاکره نمی‌کنیم.
سید مهدی مصطفوی عضو شورای راهبردی روابط خارجی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، درباره نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی و تأثیر آن، اظهار داشت: این نامه یک جریانی را ایجاد کرد و تلنگر و هشداری  به نسل جوان غربی بود. حرکتی بود که بر مبنای فطرت اسلامی شکل گرفت و تأثیر مناسبی بر نسل جوان غرب گذاشت.
بیشتر بخوانید جمهوری اسلامی برای دفاع منتظر اجازه دیگران نیست
ظرفیت‌های مغفول برای انتشار صحیح نامه امام خامنه‌ای
وی افزود: غرب در حال تهاجم فرهنگی نسبت به مبانی اسلامی و دنبال اسلام‌ستیزی است و مسلمانان راستین نیز باید همین مبارزه را علیه اسلام‌ستیزی داشته باشند. جریان‌های اسلام ستیز را تبیین و پشت‌پرده آنها را افشا کنند و مبانی اسلام راستین را نیز ترویج کنند.
مصطفوی درباره وظایف دستگاه دیپلماسی برای ترویج نامه رهبر معظم انقلاب و مقابله با اسلام‌ستیزی، خاطرنشان کرد: دستگاه دیپلماسی رسمی کشور باید اعتراضات و برنامه‌ریزی‌های خود را علیه حرکت‌های اسلام‌ستیزانه و تکفیری انجام دهد. در کنار حرکت‌های رسمی توسط دستگاه دیپلماسی، باید از دیپلماسی عمومی و فرهنگی نیز استفاده کرد تا توده‌های مردم و دستگاه‌هایی که با شکل دادن به فکر جوامع بشری سر و کار دارند، کار کنیم و برنامه داشته باشیم.
عضو شورای راهبردی روابط خارجی افزود: فعالیت‌های دیپلماسی عمومی در فضای مجازی نقش مهمی برعهده دارد و می‌تواند در تبیین مبانی اسلام اصیل نقش خوبی ایفا کند.
وی درباره ادعای اخیر برخی کشورها درباره مذاکره بر سر توان موشکی و دفاعی ایران، اظهار داشت:‌ این مسئله از طرف همه مسئولان نظام رد شده و طبیعی است که برای اقدامات دفاعی و توان موشکی با هیچ کشوری مذاکره نمی‌کنیم.
انتهای پیام/
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.