فرهنگی print
کتابخانه های عمومی و دانشگاه کردستان تفاهم نامه همکاری امضا کردند
ایرنا
0 comment   13 visibility
دوشنبه 13 آذر 1396 ساعت 13:54
چکیده مطلب
سنندج - ایرنا - کتابخانه های عمومی و پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان در راستای ارتقای بنیه علمی جامعه با ترویج فرهنگ کتابخوانی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی کتابخانه های عمومی کردستان، مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان در آیین انعقاد این تفاهم نامه اظهار کرد: بهره‌مندی از توان فرهنگی، فکری، پژوهشی، تبادل اطلاعات در زمینه های مختلف و استفاده از خلاقیت و تجربیات طرفین در راستای اجرای برنامه‌های مشترک و همکاری های دوجانبه به منظور تقویت و ارتقای بنیه علمی جامعه در انعقاد تفام نامه مشترک مورد توجه قرار گرفته است.
اسماعیل احمدی افزود: همکاری های علمی، فرهنگی، پژوهشی و آموزشی مشترک، برگزاری همایش های مشترک در سطح استان براساس موضوعات مورد توافق طرفین و برگزاری نشست های مشترک تخصصی کتابخوانی و نقد وبررسی کتاب از دیگر موضوعات مورد توجه در تفاهم نامه است.
وی گفت: همکاری در برگزاری نشست های کتابخوان تخصصی و ویژه و نشست های علمی مشترک، نمایش آثار منتخب علمی، پژوهشی درکنار معرفی تازه های کتاب در کتابخانه های عمومی، همکاری در برگزاری مراسم رونمایی و نقد کتاب برخی از تعهدات کتابخانه های عمومی کردستان در تفاهم نامه است.
به گفته وی بر اساس تفاهم نامه منعقد شده، کتابخانه های عمومی همچنین به برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی برای کارکنان و اعضای کتابخانه و همچنین خوانش و معرفی کتاب به صورت حرفه ای متعهد شده است.
احمدی در بخش دیگری از سخنان خود به تعهدات پژوهشکده کردستان شناسی دانشگاه کردستان در این تفاهم نامه نیز اشاره کرد و گفت: همکاری در برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی برای کارکنان و اعضای کتابخانه، مشارکت در اجرای برنامه های فرهنگی و همکاری در اجرای فعالیت های کلی کتابخانه های عمومی از جمله این تعهدات است.
وی اظهار کرد: مدت اعتبار این تفاهم نامه از تاریخ امضا به مدت سه سال و تمدید آن با توافق طرفین بلامانع است.
استان کردستان 85 باب کتابخانه عمومی نهادی و مشارکتی فعال دارد که 50 باب آن نهادی و 35 باب آن نیز مشارکتی است و 35 هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی این استان هستند.
دریافت و تنظیم: افسانه گلباغی ** انتشار: مجید سلیمانی
7348/9102
کامنت شما با موفقیت ثبت شده است و پس از تأیید تیم نظارت به نمایش در می آید.
کد امنیتی وارد شده صحیح نیست.
لطفا اطلاعات خود را صحیح وارد کنید.
اشکالی در سیستم رخ داده است. لطفا دوباره امتحان کنید.
در پاسخ به کامنت :
فرزاد قربانی
لغو
captcha
ثبت کامنت
کامنتی ثبت نشده است.